Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła /31. 07. 2016 /

Tańczą, śpiewają, modlą się… Trwa w najlepsze festiwal wiary i młodości w Krakowie. Setki tysięcy młodych ludzi z Polski i całego świata uczestniczy w spotkaniu z papieżem Franciszkiem na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Dzisiaj już ostatni dzień wizyty  apostolskiej  papieża Franciszka w naszej Ojczyźnie. Msza św. na zakończenie ŚDM połączona z posłaniem młodych o godzinie 10.00. Zapraszamy do spotkania z pp. Franciszkiem za pośrednictwem TV. Z racji transmisji telewizyjnej z  Brzegów Msza św. o  11.00  odwołana.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekwspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera a zarazem I czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. „Godzina Święta”. Do adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa oraz osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Nielepice – Msza św. o 15.15.

PiątekI piątek miesiąca. Spowiedź od 17- tej. Brzezinka – Msza św. o godzinie 15.15.

Sobotaświęto Przemienienie Pańskie. Odwiedziny chorych od 9.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa  – Róża NMP Królowej Polski

Jeszcze raz pragniemy podziękować  parafianom, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem uświetnili naszą doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Wyrażamy szczególne podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholii, siostrom Służebniczkom, p. Organiście i p. Kościelnemu, księżom wikariuszom a także tym wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili Złoty Jubileusz Kapłaństwa Księdza Bronisława Siekierskiego. Dziękujemy pani Ani z Dubia za ofiarowane kwiaty na ołtarze. Wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać.

Szczególne podziękowania kierujemy rodzinom, które w tym minionym tygodniu,  otworzyły swoje domy i przyjęły młodych pielgrzymów, uczestników Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zapewne atmosfera tych dni pozostanie długo w naszych sercach i przybyłych gości. Dziękujemy Wam za wielką gościnność, którą obdarowaliście pielgrzymów. Niech Miłosierny Jezus obdaruje łaską za każdy gest życzliwości, bo ludzie słowo tego nie potrafi wyrazić. Niektóre grupy pielgrzymów jeszcze przebywają w naszej parafii.

W środę 3 sierpnia br. / środa/ będziemy gościć w naszej parafii XXV Pielgrzymkę Dominikańską. Zwracamy się z gorącą prośbą o udzielenie noclegu pielgrzymom w naszych domach. Pielgrzymi nie oczekują wielkich wygód, mają swoje śpiwory i karimaty. Zależy im nade wszystko na prysznicu. W tym roku, jak i w latach ubiegłych po parafii chodzić będą kwatermistrzowie pielgrzymki, którzy zbiorą informacje na temat ugoszczenia pielgrzymów. Okażmy jeszcze raz swoje wielkie serce i miłosierdzie.

W przyszłą niedzielę 7 sierpnia o godzinie 16.oo w Nielepicach uroczyste odsłonięcie obelisku upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych. Na uroczystość zapraszają sołtys i Rada Sołecka Nielepic.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Ewy Rębacz do pp. Kłeczek.

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Kończymy prace remontowe – budowlane na cmentarzu/ naprawa muru, układanie chodnika/.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Wieprzek z Brzezinki, śp. Zbigniew Zwoliński z Rudawy, śp. Kazimierz Księżyc z Brzezinki.  Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

 Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym przeczytamy artykuł : „Europa nie kocha dziś siebie samej, bo nienawidzi chrześcijaństwa”. Niedziela – artykuł: „Jak papieża Pawła VI do Polski nie wpuszczono”. ŹródłoPolscy święci

Wszystkie tygodniki katolickie relacjonują wydarzenia związane z ŚDM w Krakowie. Warto sięgnąć po gazetę i poczytać!!!

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: