Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy świętej o 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o 17.3o. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace związane z elewacją kościoła.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy

Środa – święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Sobota  – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

Niedziela  –  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Z tej okazji uroczysta Msza św. w Brzezince o godz. 9.oo. Zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii. Ochotniczą Straż Pożarną i dzieci do sypania kwiatów prosimy o uświetnienie Mszy Św.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Zapraszamy Róże różańcowe, jak i parafian do odmawiania Różańca przed wieczorną Mszą św. w intencji trzeźwości naszych rodzin.

Informujemy, że 18 sierpnia wyruszy z parafii 125. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Do udziału w niej zapraszamy wszystkich, zarówno stałych uczestników, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swój pielgrzymkowy szlak. Pielgrzymi mogą nabyć w kiosku z prasą katolicką okazjonalne koszulki w cenie 20 zł. Liczba sztuk ograniczona. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.oo. Nadanie bagaży o godzinie 5.3o. Możliwość spowiedzi dla pielgrzymów w środę od 17.3o. Lista znajduje się na bocznym ołtarzu.

Z całego serca dziękujemy tym, którzy w czasie ŚDM przyjęli pielgrzymów pod swój dach. Jednocześnie przepraszamy tych, co przygotowali się na przyjęcie gości, a do których goście nie dotarli. Słowo wdzięczności kierujemy pod adresem wolontariuszy. Dzięki ich wytężonej pracy pielgrzymi mieli zapewnioną wszelką pomoc. Gorąco dziękujemy im, że swój wolny czas ofiarowali Kościołowi powszechnemu. Słowa podziękowania kierujemy na ręce liderów parafialnych: p. Justyny Matuszek-Drażniowskiej i p. Małgorzaty Świerczyny.

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ubiegłym tygodniu, przyjęli do swoich domów pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Niech Bóg Wam błogosławi za okazaną życzliwość i dobroć serca.

Nasza Parafia organizuje zbiórkę artykułów szkolnych „Kolorowe kredki”, którą przeprowadzą woluntariusze Grudniowej Niespodzianki w kościele od 20  do 28 sierpnia /artykuły szkolne: kredki, zeszyty, długopisy, bloki rysunkowe, ołówki, plastelina/. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Nielepic, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z Młynki od p. Haliny Kłeczek 10 kolejnych domów.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka. Do nabycia: Gość niedzielny,  Źródło, Niedziela i Arka.

Wójt gminy Zabierzów informuje, że od 16 sierpnia planowane jest zamknięcie przejazdu i przejścia pod wiaduktem kolejowym w Zabierzowie. Prosi o stosowanie się do wskazanych objazdów.

Msza Św. w intencji ss. Ireny i Beaty zostanie odprawiona w piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00. W sposób szczególny pragniemy podziękować s. Irenie za wieloletnią i oddaną posługę w naszej parafii. Niech nasza obecność na Eucharystii i modlitwa za Siostry w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich trud.

13 sierpnia br. odbędą się obchody 70-lecia klubu Orlęta Rudawa. Z tej okazji o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. w kościele parafialnym – zapraszamy na nią zawodników, działaczy i wszystkich przyjaciół klubu. O godz. 17.00 nastąpi poświęcenie obiektu sportowego. Zapraszają zarząd klubu Orlęta Rudawa oraz zawodnicy i działacze. W programie  turniej piłki nożnej, zabawy dla dzieci i młodzieży, wiele atrakcji dla starszych.

Prosząc Boga o błogosławieństwo, życzymy dobrego tygodnia.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: