Przeżywamy miesiąc sierpień, który od dawna w Polsce jest czasem świadectwa, widocznego w trudzie pielgrzymowania na Jasną Górę w duchu wynagrodzenia za grzechy osobiste i narodowe poprzez modlitwę, wstrzemięźliwość i abstynencję. Zachęcamy Róże Różańcowe do modlitwy w intencji trzeźwości naszych rodzin.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Środa – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

Sobota  – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Gminy Dzień Dziękczynienia za Owoce Ziemi (Dożynki Gminne). Tym razem gospodarzem Gminnych Dożynek jest sołectwo Brzezinka. Uroczysta Msza święta wraz z poświęceniem wieńców dożynkowych o 13.00.  Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania i dziękczynienia za dar ziemi i owoce pracy ludzkiej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Wtorek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Piątek – Róża św. Józefa

Informujemy, że 18 sierpnia wyruszy z parafii 125. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Do udziału w niej zapraszamy wszystkich, zarówno stałych uczestników, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swój pielgrzymkowy szlak. Pielgrzymi mogą nabyć w kiosku z prasą katolicką okazjonalne koszulki w cenie 20 zł. Liczba sztuk ograniczona. Msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.oo. Nadanie bagaży o 5.3o. Możliwość spowiedzi dla pielgrzymów w środę od 17.3o. Lista znajduje się na bocznym ołtarzu.

Nasza Parafia organizuje zbiórkę artykułów szkolnych „Kolorowe kredki”, którą przeprowadzą woluntariusze Grudniowej Niespodzianki w kościele od 20 sierpnia do 28 sierpnia br. /artykuły szkolne: kredki, zeszyty, długopisy, bloki rysunkowe, ołówki, plastelina/. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Młynki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Młynki 10 kolejnych domów od p. Czesławy Miłek.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym: Czy śmierć zamordowanego w kościele w czasie odprawiania Mszy Św. księdza Jacques’a Hamela obudzi Francuzów? A także znajdują się liczne artykuły poświęcone kard. Franciszkowi Macharskiemu, Niedziela a w niej artykuł: św. Maksymilian M. Kolbe – wzór dla przedsiębiorców. Źródło, Cuda i łaski, Arka.

Prosząc Boga o błogosławieństwo, życzymy dobrego tygodnia

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: