Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła /21.08.2015/

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Dożynki Gminne – dzień dziękczynienia za żniwa, za tegoroczne zbiory, dzień wdzięczności Bogu za zebrane plony. Msza św. dożynkowa w Brzezince o 13.00. Po Mszy św. przejście korowodu dożynkowego na boisko sportowe.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek –  wspomnienie Najświętszej  Maryi Panny,  Królowej

Środa – święto św. Bartłomieja, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na wieczornej Mszy św.

Piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Matce Bożej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – wspomnienie św. Moniki. Rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej Ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Niedziela – parafialny dzień dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Poświęcenie wieńców dożynkowych z sołectw naszej parafii na Mszy św. o 9.30.

Nasza Parafia organizuje zbiórkę artykułów szkolnych „Kolorowe kredki”, którą przeprowadzą           woluntariusze Grudniowej Niespodzianki w kościele od 21 do 28 sierpnia br. /artykuły szkolne: kredki, zeszyty, długopisy, bloki rysunkowe, ołówki, plastelina/. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża MB Nieustającej Pomocy

Informujemy, że zostały zakończone prace remontowo – budowlane na naszym cmentarzu. Został naprawiony mur wzdłuż ulicy Niepodległości, położona kostka na nowych chodnikach, a także zamontowano  maszty nagłaśniające cmentarz. Koszt prac wyniósł 61. 200 zł. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy ofiarą materialną wspierają prace inwestycyjne w naszej parafii.

Witamy w naszej parafii siostrę Elżbietę Mróz i Krystynę Krasowską ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które podejmują pracę Domu Sióstr Służebniczek.  Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w posłudze w naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Młynki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy dziesięć kolejnych rodzin z Młynki od p. Anny Żbik.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Emilia Feliksiak z Rudawy.   Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka:  Dzisiaj w Gościu niedzielnym czy drukarz musi drukować wszystko, co przyniosą mu klienci, czyli o tym, jak skromnym rzemieślnikiem z Łodzi zainteresowała się rzecznik praw obywatelskich

Niedziela – artykuł: „Szlaki pielgrzymkowe zamiast południków”. Każdego lata tysiące pielgrzymów opuszczają swoją małą stabilizację, czyli przysłowiową kanapę, i nie zważając na pogodę, przez wiele dni idą do Częstochowy. To polski fenomen. Źródło – misjonarka miłości. Kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: