Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła /28.08.2016/

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekwspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Czwartek  – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dla uczniów Gimnazjum o godzinie 8.oo a dla Szkoły Podstawowej o 9.3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, nauczycieli, jak i rodziców o uproszenie błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci i nauczycieli w nowym roku szkolnym.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Nielepicach o godzinie 11.oo. Wyjazd uczniów do kościoła o godzinie 9.oo.  Spowiedź dla dzieci szkolnych w środę od 17 – tej.

Z racji I czwartku miesiąca „Godzina święta” po Mszy św. wieczornej. Do adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Jezusowego, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczęta. W Nielepicach spowiedź i Msza św. o 15.15.

Piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od 17 – tej. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. W Brzezince Msza św. o 15.15.

Sobotawspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora. Z racji I soboty miesiąca Msza święta w kaplicy Sióstr Służebniczek o 8.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od 9- tej.

Modlitwa Żywego Różańca

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża Matki Bożej Królowej Polski

Sobota – Róża Maki Bożej Królowej Pokoju

Informujemy, że nowa księga mszalna / na 2017 rok /będzie dostępna od soboty /tj. 3 września br. / Zapisy intencji mszalnych w kancelarii parafialnej.

Serdecznie dziękujemy pielgrzymom z naszej parafii, którzy pielgrzymowali do sanktuarium Maryjno- Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej za ich trud, poświecenie, zaangażowanie przy organizacji pielgrzymki. Niech Maryja Pani Kalwaryjska wyprasza potrzebne łaski Wam każdego dnia. Dziękujemy szczególnie parafianom z Młynki za ugoszczenie pielgrzymów kalwaryjskich.

Informujemy, że w najbliższą niedzielę /04. września / odbędzie się Jubileuszowa XXIV Pielgrzymka Rodzin do  Kalwarii Zebrzydowskiej. W zakrystii przyjmujemy zapisy.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Młynki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół  i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy dziesięć kolejnych rodzin z Młynki od. pp. Gniadek.

W przyszłą niedzielę ofiara na tacę przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym: W kościele rzadko możemy usłyszeć o piekle, a przecież nie przestało ono istnieć. Czy wiara w piekło jest warunkiem miłości Boga? Niedziela – artykuł:”Moja ciocia jest w niebie”. Matka Teresa przez całe życie pomagała ludziom, apelowała o poszanowanie godności człowieka. 4 września odbędzie się jej kanonizacja. Źródło – artykuł: Pogrzeb Apostoła Miłosierdzia  Arka„Polskie krzyże”.

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: