Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła /04.09.2016/

Dzisiaj rodziny naszej Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Pielgrzymka rodzin odbywa się pod hasłem: „Małżeństwo fundamentem rodziny”. Msza św. chrzcielna o 12.15. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

 W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie św. Melchiora Grodzickiego, prezbitera i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziarna i nasion do siewu.

Piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Piątek – Róża św. Józefa

W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 spotkanie w salce katechetycznej Oazy Dzieci Bożych, Scholi dziecięcej. Szczególnie zapraszamy nowe dzieci do udziału w spotkaniach oazy i scholi naszej parafii. Także w tym dniu spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów na ministranta o godzinie 10.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do I Komunii św.

Zakończyła się zbiórka artykułów szkolnych w naszym kościele ramach akcji „Kolorowe kredki” dla potrzebujących dzieci z naszej Gminy. Udało się przygotować 80 wyprawek szkolnych dla dzieci z naszej  parafii i Gminy Zabierzów. Szczególne słowa podziękowania kierujemy dla Wolontariuszy, którzy włączyli się w zbiórkę artykułów szkolnych.

Ludowy Klub Sportowy Orlęta Rudawa – ogłasza zapisy do szkółki piłkarskiej dzieci. Grupa wiekowa od 6 – 7 lat, 8 – 9 lat, 9 – 10 lat. Zapraszamy rodziców wraz dziećmi do klubu w czwartek od 19.00.

Z okazji zbliżających się imienin siostry Reginy Przełożonej Sióstr Służebniczek w Rudawie, składamy jej najserdeczniejsze życzenia, życzymy błogosławieństwa Bożego w życiu osobistym i zakonnym w pracy z dziećmi. Niech Maryja Niepokalana otacza naszą Solenizantkę przemożną opieką.

Szkoła Języka Angielskiego Best Friend w Zabierzowie ogłasza zapisy na nowy rok szkolny od 1 do 25 września w godzinach od 16.00 do 19.30 w gimnazjum w Zabierzowie. Szczegóły na plakacie.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Młynki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z Brzezinki od pp. Kocjan do p. Janiny Nęcka

 Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o kanonizowanej właśnie dzisiaj Matce Teresie z Kalkuty, która mówiła, że świętość to nie luksus, tylko podstawowe zadania każdego z nas. Niedziela – artykuł ” Człowiek Boga”. Ks.  Władysław Bukowiński spędził w sowieckich łagrach i więzieniach ponad 13 lat. Za kilka dni będzie beatyfikowany. Znany reżyser Krzysztof Tadej zrealizował o nim film. Źródło – Polska gościnność i serdeczność. Podziękowania młodych za gościnę w Polsce podczas ŚDM  Mały Gość– gra planszowa dla całej rodziny

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: