Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła /11.09.2016/

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień wychowania. Będziemy go przeżywać pod hasłem: Miłosierni jak Ojciec.

Dzisiaj w Karagandzie (Kazachstan) odbyła się beatyfikacja Sługi Bożego Ks.Władysława Bukowińskiego. Przez wstawiennictwo nowego błogosławionego, tak blisko związanego z Rudawą, wypraszajmy u Boga potrzebne łaski dla naszej parafii i każdego z nas.

Po Mszy Św. o godzinie 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będziemy przeżywać w trzecią niedzielę maja 2017 roku /tj.21 maja/.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na wieczornej mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania do Matki Bożej składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu. W czasie nowenny modlimy się we wszystkich intencjach z mszy św. zbiorowej z minionej soboty.

Czwartek  – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Piątek  – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana bp.

W tym dniu zapraszamy młodzież gimnazjalną, jak i dzieci szkolne na uroczystą Mszę świętą o 18 – tej w ramach przeżywanego w Kościele Tygodnia Wychowania.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Piątek  – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Informujemy, że spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbywają się raz w miesiącu wg następującego porządku: poniedziałek – klasa I; wtorek – klasa II; środa – klasa III. Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą o godzinie 18.oo. Najbliższe spotkanie w przyszłym tygodniu.  Przypominamy, że katecheza przy parafii do sakramentu bierzmowania jest obowiązkowa.

Spotkania oraz próby scholii dziecięcej odbywają się w naszej parafii w każdą sobotę                  o godz. 9.30. Oaza Dzieci Bożych również w soboty o godz. 10. 30!

Serdeczne dziękujemy parafianom z Brzezinki, którzy, w minionym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny od pp. Węzińskich 10 kolejnych domów.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Eugenia Król z Siedlca oraz Olgę Pawlikowską z Rudawy.  Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Prasa katolicka:

Dzisiaj w Gościu niedzielnym nieprawdopodobna historia człowieka, który osiem lat spędził w łagrach, a potem ratował życie swoich oprawców. Niedziela – artykuł „Teraz Watykan zadecyduje o kanonizacji bł. Księdza Jerzego Popiełuszki”. Źródło – artykuł „Czy pozwolimy sobie odebrać dzieci” Ola i Jaś  – z płytą „Ptasie podróże” Cuda i łaski – nowa bł. z Polski – Klara Ludwika Szczęsna

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: