Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła /24.07.2016/

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszej Patronki świętej Anny. Pragniemy podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom do naszej parafii, życzymy dobrego i owocnego przeżywania odpustu parafialnego.
W dniu dzisiejszym nasz Rodak Ksiądz Prałat Bronisław Siekierski przeżywa swój Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Z tej okazji życzymy Czcigodnemu Jubilatowi obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w dalszym kapłańskim życiu.

W liturgii Kościoła
Poniedziałekświęto św. Jakuba, apostoła
Wtorekwspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
Piątekwspomnienie św. Marty

W środę 27 lipca br. o 17.30 ceremonia przywitania Ojca św. na Błoniach Krakowskich i rozpoczęcie wizyty apostolskiej papieża Franciszka naszej Ojczyźnie. Na czas Światowych Dni Młodzieży i pobytu papieża Franciszka w naszej Ojczyzny prosimy o udekorowanie naszych domów, wywieszenie flag. W ten sposób pragniemy wyrazić naszą radość uczestniczenia w tych pięknych wydarzeniach. Dzielmy się radością, uśmiechem, życzliwością z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Pokażmy naszą Solidarność, i naszą Wiarę. Już dzisiaj pierwsi pielgrzymi przybędą do naszej parafii, okażmy im naszą staropolską gościnność.

Modlitwa Żywego Różańca
PoniedziałekRóża Zwiastowania NMP
WtorekRóża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Metropolita Krakowski Stanisław Kardynał Dziwisz udzielił na piątek 29 lipca 2016 roku dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty na terenie Archidiecezji Krakowskiej.

W przyszłą niedzielę o 11.oo nie będzie Mszy św. w naszym kościele ze względu na transmisję Mszy św. z papieżem Franciszkiem z Brzegów.

Mamy bilety wstępu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Brzegach/ Campus Misericordiae/.

Wszystkim solenizantkom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów na każdy dzień życia. Szczególnie pragniemy pamiętać o imieninach naszego wikariusza księdza Krzysztofa. Życzymy Mu obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rudawskiej w jego posłudze kapłańskiej. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji w poniedziałek na Mszy św. o 18.00.

W minioną niedzielę zebraliśmy podczas poświęcenia samochodów dwa tysiące złotych. Ofiara została przekazana na zakup nowych środków transportu dla misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny od pp. Bereta do pp. Sarnek.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ryszard Rudnik z Pisar. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym przeczytamy „To już się dzieje. Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży 2016”. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Na pamiątkę tego wydarzenia znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno. Źródło„Ojcze święty witaj w Krakowie”. Niedziela – artykuł „Babcia Anna, dziadek Joachim”. Gdzie żyli, i jacy byli rodzice Najświętszej Maryi Panny – dziadkowie Pana Jezusa? Arka – Sługa Boży Ksiądz Franciszek Blachnicki Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: