Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła B /09.09.2018/

Rozpoczynamy dziś w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Będzie przebiegał pod hasłem: „Wybór drogi”. Biskupi w okolicznościowym liście zachęcają, by przeżyć ten czas jako przygotowanie do 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat młodzieży i rozeznawania powołania.

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Maryi
Czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
Piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W czwartek 13 września br. o godz. 19.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ( klasa 3 gimnazjum, klasa 8 szkoły podstawowej).

Za tydzień (16 września br.) odbędzie się XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się drogą krzyżową przy stacji „u Piłata” o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita krakowski Ks. Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę Św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zapisy do jutra wolne miejsca). Wyjazd pielgrzymów o godz. 7.00.

Zakończyła się zbiórka artykułów szkolnych „Kolorowe kredki” dla polskich dzieci na Białorusi. Szczególne słowa podziękowania kierujemy na ręce wolontariuszy, którzy zorganizowali tę akcję.

Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będziemy przeżywali 19 maja 2018 roku (tj. trzecia niedziela maja).

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża św. Józefa
Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej
Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Dziękujemy parafianom z Sowiarki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Pisar od pp. Buniak do pp. Michalskich.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 7.010 zł. Trwają prace remontowo – budowlane w zakrystii. Wszystkim ofiarodawco mówimy Bóg zapłać.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” Gość niedzielny obchodzi swój jubileusz. Jest w naszych domach już od 95 lat. Niedziela – Uzdrowiony chłopiec w polskim sanktuarium Dzieci Fatimskich. Źródło – Wiedeńska wiktoria, Mały Gość – bezpłatny dodatek – kalendarz na rok szkolny.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: