Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła /02.09.2018/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.
Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Rozpoczął się remont zakrystii. Przepraszamy za utrudnienia w kościele. Dziękujemy parafianom, którzy wspierają remont kościoła  modlitwą i ofiarą.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W Nielepicach – Msza św. o godz. 15.15.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15. Spotkanie „Kręgu Biblijnego” po Mszy Św. wieczornej.
Sobota – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziarna i nasion do siewu.

Jutro (poniedziałek) rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O godz. 8.30 Msza Św. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie ( klasa 5 – 8), Gimnazjum (klasa 3) i Szkoły Podstawowej w Nielepicach a o godz. 10.30 Msza Św. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie (klasa 0 – 4). Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców.

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Św. dożynkowa za tegoroczne zbiory. Zapraszamy  delegacje z więcami dożynkowymi.

W tym tygodniu zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach grupy modlitewne: czwartek – ministrantów i kandydatów na ministranta po Mszy Św. wieczornej, piątek – oaza (grupa młodzieżowa) po Mszy Św. wieczornej , sobota – spotkanie Oazy Dzieci Bożych, scholi dziecięcej o godz.10.30.
Szczególnie zapraszamy nowe dzieci do udziału w spotkaniach oazy i scholi w naszej parafii.

Dzisiaj o godz. 17.45 odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Rudawie, Rynek 2 Zebranie Wiejskie dla mieszkańców Rudawy. Zaprasza Sołtys i Rada Sołecka Rudawy.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Dziś ostatni dzień zbiórki artykułów szkolnych dla dzieci na Białorusi w ramach akcji „Kolorowe kredki”.
W zakrystii przyjmujemy zapisy na 27. Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 16 września br.

Od soboty (tj. 8 września br.) będzie dostępna nowa księga mszalna. Zapisy intencji mszalnych na      2019 r. w kancelarii.

Z okazji imienin siostry Reginy Przełożonej Sióstr Służebniczek w Rudawie, składamy jej najserdeczniejsze życzenia, życząc błogosławieństwa Bożego w życiu zakonnym i pracy z dziećmi. Niech Maryja Niepokalana otacza siostrę swoją matczyną miłością.

Dziękujemy rodzinom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Sowiarki.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, ale żywym organizmem. Niedziela – Gwiazda Niepokalanej zaświeci 1 września 2018 roku. Źródło – Śmierć św. Józefa, Mały Gość – kalendarz na rok szkolny.
Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Ważna informacja dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy dzieciom z klasy czwartej o uczestniczeniu w Mszy Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (godz. 6.30 lub 18.00) i odprawianiu ( pierwszych piątków miesiąca). Prośbę o liczny udział w nabożeństwach pierwszopiątkowych kierujemy do wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych.            Pamiętajmy o obietnicach Pana Jezusa skierowanych do czcicieli Jego Serca objawionych św. Małgorzacie. Dwie z nich to: „zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach” a także „będę ich bezpieczną ucieczką za życia a szczególnie przy śmierci”.

W sobotę 8 września br. w Sance podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 17.00 zostanie nadany kościołowi tytuł Sanktuarium Matki Boskiej Saneckiej Matki Oczekiwanego Macierzyństwa. Uroczystej Mszy Św. będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski

W niedzielę 9 września, w miejscowości Paryż (koło Nowej Góry) odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Tomka Warzechy. Tomek od lat zmaga się z chorobą nowotworową. Walczy nie tylko dla siebie ale i dla córki. Fundacja Ósmy Dzień Tygodnia oraz przyjaciele organizują I Bieg przez Paryż, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na potrzebne leczenie. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: