Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła /26.08.2018/

Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Nieszpory połączone z odnowieniem aktu Zawierzenia Narodu Matce Bożej o godz. 17.30.  Papież Franciszek rozpoczął pielgrzymkę apostolską do Irlandii. Pamiętajmy o jego osobie w naszych modlitwach.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Moniki
Wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
Środa – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Sobota – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. u Sióstr Służebniczek o godz. 8.00. Odwiedziny chorych od 9.00.
Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie, o godz. 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny a następnie zapraszamy do udziału we „Mszy za Ojczyznę”.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Informujemy, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w poniedziałek (3 września br.). Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie ( klasa 5 – 8), uczniów Gimnazjum ( 3 klasa) i uczniów Szkoły Podstawowej z Nielepic zostanie odprawiona o godz. 8.30 a dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie ( klasa 0 – 4) o godz. 10.30.
W piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego od godz. 17.00.

Rozpoczynamy dzisiaj zbiórkę artykułów szkolnych. Akcję „Kolorowe kredki” przeprowadzają wolontariusze Grudniowej Niespodzianki dla dzieci z Białorusi. Akcja potrwa do przyszłej niedzieli. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Serdecznie witamy w naszej parafii nowych księży katechetów: Ks. wikariusza Roberta Pochopień i Ks. wikariusza Piotra Anielskiego. Dekretem Ks. abpa Marka Jędraszewskiego zostali skierowani do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

W niedzielę 16 września br. odbędzie się XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

Informujemy, że nasze Dożynki Parafialne obchodzić będziemy w niedzielę 16 września br. ( zmiana terminu).

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża MB Nieustającej Pomocy

Serdecznie dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Kochanowa od. pp. Głowackich do pp. Pasek.
Przypominamy, że nasza wrażliwość o wygląd kościoła i odpowiedzialność za wspólne dobro, jakim jest dom Boży, wyraża się między innymi w sprzątaniu naszej świątyni. Przypominamy, że ten obowiązek (raczej przywilej, prawo parafianina) wypada jeden raz na rok.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” Światowe spotkanie rodzin w Dublinie jest dobrą okazją do wsłuchania się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie.   Niedziela – Albino Luciani. Historia górala z Dolomitów, który został papieżem. Źródło, Arka

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: