Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła /19.08.2018/

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
Wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
Piątek – święto św. Bartłomieja, apostoła
Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Józefa Kalasantego, prezbitera
Niedziela – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 18.00 odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Matce Bożej.

Dzisiaj po południu ( ok. godz. 18.00) przywitamy pielgrzymów z naszej parafii, którzy w miniony czwartek wyruszyli do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękujemy im za podjęty trud pielgrzymowania do Matki Bożej Kalwaryjskiej, a nade wszystko, za dar modlitwy ofiarowanej w intencji naszych rodzin i parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża św. Rity
Środa – Róża św. Jana Pawła II
Sobota – Róża Zwiastowania NMP
Niedziela – Róża MB Nieustającej Pomocy

Nasza parafia organizuje zbiórkę artykułów szkolnych „Kolorowe kredki”, którą przeprowadzą woluntariusze Grudniowej Niespodzianki w dniach od 26 sierpnia do 2 września br. /artykuły szkolne: kredki, zeszyty, długopisy, bloki rysunkowe, ołówki, plastelina/. Artykuły szkolne zostaną przekazane dzieciom z Białorusi. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Kochanowa od pp. Nieć.

Informujemy, że w niedzielę 9  września br. obchodzić będziemy Parafialny Dzień Dziękczynienia za Owoce Ziemi (Dożynki Parafialne). Uroczysta Msza św. wraz z poświęceniem wieńców dożynkowych o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy! Zapraszamy Panie z Kół Gospodyń w strojach regionalnych.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Bronisław Miłek z Krzeszowic, śp. Stanisława Tarkowska z Chrzanowa. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” św. Jacek Odrowąż podczas licznych wędrówek z wielkim żarem głosił Dobrą Nowinę, Jaki jest sekret sukcesu ewangelizacyjnego św. Jacka i ile jest prawdy w opowieściach o cudach, których dokonywał? Niedziela – Na Mont Blanc z Dekalogiem. Grupa młodych ludzi wniosła na górę Mont Blanc tablice Dekalogu, by w ten sposób przypomnieć o tym, o czym coraz mniej Europejczyków pamięta. Źródło

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: