Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła /16.09.2018/

Dzisiaj nasze rodziny Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Kalwarii, prosząc o opiekę Pani Kalwaryjskiej dla naszych rodzin. Pielgrzymka rodzin odbywa się pod hasłem: „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu zapraszamy młodzież uczącą się (klasa 3 gimnazjum, klasa 7, 8 szkoła podstawowa) na Mszę Św. o godz. 18.00, która tym nabożeństwem rozpoczynie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
Środa – wspomnienie (dowolne) św. Januarego, biskupa i męczennika. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania do Matki Bożej składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu. W czasie nowenny modlimy się we wszystkich intencjach z Mszy Św. zbiorowej z minionej soboty.
Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy.
Piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
Sobota – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

Modlitwa Żywego Różańca:
Piątek – Róża św. Rity
Sobota – Róża św. Jana Pawła II

W piątek (21 września) spotkanie „Kręgu Biblijnego” po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy chętnych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na tematy biblijne, jak i też porozmawiać na aktualne sprawy Kościoła.

W minioną sobotę żadna z wyznaczonych rodzin nie przyszła sprzątać kościoła. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Pisar od p. Katarzyny Grela do pp. Grzegorek.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno? Niedziela – Historia Lucasa przyjaciela świętych pastuszków z Fatimy. Źródło – Matka Boża z La Salette..

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Henryk Setkowicz z Młynki, śp. Władysław Wąchol z Rudawy, śp. Gabriel Romański z Nielepic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: