Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła /29.09.2019/

Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klasy 8.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
Wtorek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Środa – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” o godz. 16.00. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Nielepice – Msza św. o 15.15.
Piątek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Brzezinka – Msza św. o godz.15.15.
Sobota – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. w domu sióstr Służebniczek o godz. 8.00. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych i zakrystii.
Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie . Do modlitwy zaprasza Męska Róża Żywego Różańca.
Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Po południu o godz. 17.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom z klasy 3 Szkoły Podstawowej. Tradycyjnie do sprzątania kościoła i udekorowanie ołtarzy zapraszamy rodziców dzieci klasy III.

Informujemy, że od poniedziałku (tj. 30 września) Msza Św. wieczorna o godz. 17.00!!!

Nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 16.30.

W czwartek katecheza dla młodzieży klasy VI Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30. Przypominamy o spowiedzi.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Czwartek – Róża NMP Królowej Polski

Zachęcamy do poparcia propozycji do Budżetu Obywatelskiego w ramach którego planowany jest zakup defibrylatorów zewnętrznych AED między innymi dla jednostek OSP Rudawy i Nielepic. Udzielić poparcia można po Mszy Św. na Skwerze Władysława Bukowińskiego.

Od przyszłej niedzieli w Krzeszowicach (parafia św. Marcina) rozpoczyna się kolejny kurs przedmałżeński.

Dziękujemy serdecznie animatorom i Domowemu Kościołowi za przygotowanie i przeprowadzenie Oazowego Biegu Samarytańskiego. Uczestnikom za udział.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – specjalny dodatek – Margaretka a z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”. Niedziela – Pytania do anioła stróża. Arka – Aniołowie i Archaniołowie. Źródło, Mały Gość – nowy numer. Margaretka z modlitwą za kapłanów).

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: