Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła /22.09.2019 /

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
Sobota – wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada 7 r. święceń bpa Damiana Muskusa.

W piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkania „Kręgu Biblijnego.

W najbliższą sobotę (tj.28 września br.) odbędzie się 10. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Program pielgrzymki: godz. 10.00 modlitwa i przywitanie, godz. 10.15 konferencja, 11.15 – różaniec, godz. 12.00 – Eucharystia w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy Zelatorów, Róże Żywego Różańca, parafian do udziału w pielgrzymce. Zapisy w zakrystii do środy. Koszt 20 zł.

W niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klasy 8.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Zwiastowania NMP
Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Strażacy z OSP proszą o oddanie głosu w sprawie propozycji do budżetu obywatelskiego dotyczącego zakupu ogólnodostępnego respiratora AED na remizy OSP w Rudawie i w Nielepicach. Zagłosować będzie można w przyszłą niedzielę pod kościołem po każdej Mszy Św.. Trzeba mieć przy sobie nr PESEL. Można też oddać głos poprzez stronę internetową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Zielona, ul. Suski, ul. Wojtasa Tomasza (lewa strona od mostu suchego).

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gościu niedzielnym” o tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresją na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz za zbrodnię katyńską, Niedziela – Po co mi mąż? Po co mi żona? Źródło -.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: