Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła / 06. 10. 2019/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.
Po południu o godz. 17.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom z klasy 3 Szkoły Podstawowej.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
Środa– święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Sobota – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
Niedziela – XIX Dzień Papieski w Ojczyźnie.

W czwartek katecheza dla młodzieży klasy VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.

W niedzielę, 13 października br. o godz. 18.00 zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej. Prosimy o przyniesienie świec. Nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 nie będzie.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża Matki Bożej Różańcowej
Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej Z Góry Karmel

Za tydzień w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem: “Wstańcie i chodźmy”. Przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży

W przyszłą niedzielę, 13 października br. po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert pt. „Viva Polonia”. Wystąpi międzynarodowy Zespół Wokalny Śpiewanie bez Granic. Soliści scen operowych wykonają utwory patriotyczne, sakralne dzieła Stanisława Moniuszki.

W dniach listopadowych pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Ofiarujmy za nich Mszę Św. i modlitwę w wypominkach. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki listopadowe.
Wypominki roczne przyjmujemy tylko w kancelarii. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych (najpierw imię, nazwisko). Za tydzień kartki z wypominkami na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Na wypominki roczne składamy ofiarę, podobnie, jak na intencje Mszy Św.

Przypominamy o posprzątaniu i uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych na cmentarzu.
Informujemy, że uroczysta Suma odpustowa ku czci Wszystkich Świętych zostanie odprawiona 31 października br. o godz. 18.00.

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy III za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Młynki (od p. Haliny Kłeczek 10 kolejnych rodzin).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o tym, jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko. Niedziela – Chwyć za różaniec. Jedno Zdrowaś wstrząsa całym piekłem.(św. Jan Vianney) Źródło – Różaniec to sposób życia. Mały Gość

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Władysław Nęcka z Brzezinki, śp. Mieczysław Kitka z Krakowa. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: