Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła B / 10. 10. 2021/

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy XXI  Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Jego organizatorem jest Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Czwartek – wspomnienie (dowolne)  św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

Piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W tygodniu nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 16.30.

W wtorek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VI Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna  się nabożeństwem różańcowym.

W środę (13 października br.) ostatnie nabożeństwo fatimskie w kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 17.00 a następnie różaniec i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różę Żywego Różańca, młodzież, dzieci.

W czwartek Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji składamy naszym nauczycielom najpiękniejsze życzenia. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i sukcesów w pracy nad kształtowaniem serc i umysłów naszych dzieci. W tym dniu zapraszamy dzieci do modlitwy dziękczynnej za nauczycieli na nabożeństwie różańcowym.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota – Róża z Góry Karmel

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętając o naszych bliskich, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, przyjmujemy na modlitewne wypominki za zmarłych. W wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych przez cały rok przed Mszą Św. Od tego roku wypominki zostaną podzielone na trzy części bez podziału na konkretną Mszę Św. Te wypominki przyjmujemy tylko w kancelarii.

Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych. Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Na wypominki roczne składamy ofiarę, podobnie, jak na intencję Mszy Św.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie zostawiajmy sprzątania grobów na ostatnie dni października.

W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 5.100 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach  na renowacje dzwonów:  Brzezinka (17), Młynka(5), Nielepice (10), Niegoszowice (16), Pisary (8) Rudawa (31). Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne. Prosimy o dokładne adresowanie kopert lub wpłat na konto.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od Renaty Rudzkiej do Agaty Rudzkiej.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczasowe. Niedziela – Ciekawy artykuł: Po ile ta łaska? Dla dzieci: Mały Gość .

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: