Ogłoszenia duszpasterskie – 2 niedziela zwykła /14.01.2018/

Od najbliższego piątku rozpoczyna się w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie trwał, – jak co roku – między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii „Spotkanie Opłatkowe” dla grup modlitewnych z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania: Róże Żywego Różańca, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Radę Parafialną.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień babci. W tym dniu szczególnie polecamy w modlitwie siostrę Agnieszkę.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła.
Piątek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
Sobota – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym udajemy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Wyjazd osób zapisanych o godz. 20:15. Są jeszcze wolne miejsca w busie. Zachęcamy do indywidualnego uczestnictwa w pielgrzymce.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża św. Rity
Wtorek – Róża św. Jana Pawła II
Piątek – Róża Zwiastowania NMP

Z okazji przypadającego Dnia Babi i Dziadka pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim naszym babciom i dziadkom. Żyjącym babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a zmarłym wiecznego pokoju z Bogiem w niebie.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy parafianom za miłe przyjęcie podczas kolędy, życzliwe uwagi i wspólną modlitwę. Niech Nowonarodzony Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławi wszystkim rodzinom odwiedzonym podczas kolędy. Pragniemy serdecznie podziękować za złożone ofiary. Jak informowaliśmy, część tych ofiar została przekazana na bratnią pomoc Caritas, Seminarium Duchowne i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii kościoła.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy ( mieszkańcy ul. Dunajewskiego blok A ).

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stanisława Pietruszka z Rudawy, śp. Stanisław Witek z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. Za tydzień film pt. „Bóg nie umarł 2”. Niedziela – Próba sekularyzacji polskiej szkoły. Źródło – Światowe Dni Młodzieży. Panama 2019 Mały Gość – obrazek z modlitwą za babcię i dziadka.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: