Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela zwykła C /27.01.2019/

Z udziałem ponad 3,5 tys. osób z Polski, w tym 12 biskupów, trwają od wtorku XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Dzisiaj o godz. 14.00 naszego czasu pod przewodnictwem papieża Franciszka zostanie odprawiona Msza Św. rozesłania. Łączymy się duchowo z uczestnikami spotkania w Panamie, prosząc dla wszystkich pielgrzymów o bezpieczne powroty do swoich domów .

W liturgii Kościoła:
Poniedziałekwspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartekwspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
Piątekpierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.
Sobotaświęto Ofiarowania Pańskiego (pierwsza sobota miesiąca). Poświęcenie gromnic. W kościele Msza Św. o godz. 6.30. 8.00 i 17.00 ( Nielepice – godz. 16.00; Brzezinka – godz. 17.00).
W tym dniu pamiętamy o naszych siostrach Służebniczkach z racji ich święta Dnia Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W Polsce jest ok. 1600 sióstr klauzurowych, które poświęciły swoje życie modlitwie za Kościół i za ciebie!
Na wieczorną Mszę Św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.
Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną o godz. 9.00. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii.
Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza róża męska Żywego Różańca.

Modlitwa Żywego Różańca:
Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

Katecheza dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania: poniedziałek – młodzież z klasy VII Szkoły Podstawowej; piątek – młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Spotkania rozpoczynają się Eucharystią o godz. 17.00. Przypominamy o spowiedzi.

W czwartek o godz. 15.30 „Spotkanie opłatkowe” na plebanii dla nauczycieli pracujących (emerytów) w naszej parafii. Spotkanie poprzedzi nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Dunajewskiego (blok 72).

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Maria Pawlikowska z Brzezinki, śp. Jan Pawlikowski z Nielepic, śp. Anna Kisielak z Jaworzna, śp. Zygmunt Szczepański z Nielepic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” bezpłatny dodatek: płyta z filmem „Bóg nie umarł 2” To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga. Niedziela – Panama. Młodzi mówią Bogu: Tak. Źródło– Święto Ofiarowania Pańskiego.
Gromnice w kiosku z prasą katolicką!!!

W tym miesiącu rozpoczyna się nowy cykl „Dialogów” Ks. abp Marka Jędraszewskiego z wiernymi Archidiecezji Krakowskiej w różnych świątyniach Krakowa. W 2019 roku „Dialogi z Arcybiskupem” będą związane z tematami zaaprobowanymi przez krakowskich duszpasterzy akademickich. Więcej informacji na stronie internetowej (www.dialogi.pl).

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: