Niedziela Chrztu Pańskiego /13.01.2019/

Dziś, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją do święta Ofiarowania Pańskiego / tj. 2 lutego / zachowujemy liturgiczny charakter Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres zwykły.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 18.00 wystąpi gościnie chór męski „Akord” działający przy parafii św. Marcina w Krzeszowicach. Po Mszy Św. koncert kolęd w wykonaniu tegoż chóru.

Kalendarz liturgiczny:

Czwartek – wspomnienie św. Antoniego, opata

Sobota – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów i uczestników I Orszaku Trzech Króli w Rudawie. Dziękujemy szczególnie tym, którzy ubogacili nasz orszak barwnymi strojami. Podczas Orszaku Trzech Króli młodzież zebrała 930 zł, które zostały przekazane na cele misyjne.

Klub Seniora „Sami Swoi” z Rudawy i sołtys Rudawy zapraszają parafian na wspólne kolędowanie, które odbędzie się w sobotę (19 stycznia br.) o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Rudawie, ul. Rynek 2.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Wniebowziętej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota  – Róża św. Józefa

W niedzielę (20 stycznia br.) o godz. 15.00 na plebanii odbędzie się „Spotkanie Opłatkowe” dla grup modlitewnych z naszej parafii. Zapraszamy do wspólnego kolędowania: Róże Żywego Różańca, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Radę Parafialną.

Wspólne kolędowanie jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji. Pieśni bożonarodzeniowe „przywędrowały” do Polski z zachodu wraz z powstawaniem nowych klasztorów i przybyciem do nas mnichów, zwłaszcza franciszkanów. Chyba żaden inny kraj na świecie nie może pochwalić się takim zbiorem kolęd. W Polsce mamy ich ponad dwieście a do tego około czterysta pastorałek.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Niegoszowic od p. Szczepańskiego.

Informujemy, że w niedzielę (20 stycznia br.) nasza parafia organizuje wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na czuwanie modlitewne od godz. 21:00 do 24:00. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

14 I 2019 r. (Poniedziałek) godz. 9:00

Rudawa Zamek: (ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka)

15 I 2019 r. (Wtorek) godz. 9:00

Rudawa – lewa strona szosa: (ul. Śląska i ul. Krakowska od p. Bożka Szosa)

16 I 2019 r. (Środa) godz. 9:00

Rudawa – ul. Osiedlowa: (ul. Osiedlowa, ul. Olszynowa)

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” obrazek z modlitwą męża za żonę. Za tydzień do gazety zostanie dołączony film pt. „Bóg nie umarł 2”. Niedziela – temat numeru: „Dziecko to skarb”. Źródło – Szerzy się kult bł. Władysława Bukowińskiego. Cuda i łaski – Ks. Dolindo Ruotolo

Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: