Ogłoszenia duszpasterskie – 2 niedziela zwykła A /19.01.2020/

Od wczoraj trwa w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To szczególny czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) św. Sebastiana, męczennika

Wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Środa  – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  

Piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła.

Sobota – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

We wtorek „Spotkanie opłatkowe” dla nauczycieli pracujących w naszej parafii (zapraszamy także emerytów). Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

W niedzielę (26 stycznia br.) o godz. 15.00 „Spotkanie Opłatkowe” dla grup modlitewnych działających w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnego kolędowania: Róże Żywego Różańca, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Radę Parafialną.

Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Babi i Dziadka pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim naszym babciom i dziadkom. Żyjącym babciom i dziadkom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a zmarłym wiecznego pokoju z Bogiem w niebie. 

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża św. Rity

Środa– Róża św. Jana Pawła II

Sobota – Róża Zwiastowania NMP

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

20.01.2020 r. (Wtorek)

Pisary – /od p. Danuta Hrabia do pp. Samek) cz.1.

(ul. Płk. Pisarskiego) godz. 9.00

22.01.2020 r. (Środa)

Pisary – od p. Edward Godyń do pp. Buniak) cz.2.

(ul. Płk. Pisarskiego, ul. Kamienna, ul. Krótka, ul. Spokojna, ul. Zakątek, ul. Akacjowa) godz. 9.00

23.01.2020 r. (Czwartek)

Kochanów – lewa strona /od pp. Czepiec do pp. Pierzchała/

(ul. Lubomirskich, ul. Leśna, ul. Bukowa, ul. Polna) godz.14.30

25.01.2020 r. (Sobota)

Niegoszowice – ul. Lipowa (osiedle) godz.9.00

W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy parafianom za miłe przyjęcie podczas kolędy, życzliwe uwagi i wspólną modlitwę. Niech narodzony Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławi wszystkim rodzinom odwiedzonym podczas kolędy. Dziękujemy za złożone ofiary. Jak informowaliśmy, część tych ofiar została przekazana na bratnią pomoc Caritas, Seminarium Duchowne i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Przypominamy, że rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii kościoła.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Ewy Rębacz do końca.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” skąd bierze się pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu? Niedziela – Z czym walczy Franciszek?. Źródło – Z szopką i kolędą. Mały Gość – plakat z Dawidem Kubackim.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józef Mandecki z Rudawy, śp. Władysław Mikołajski z Rudawy, śp. Maria Justyniak Socała z Nielepic.  Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: