Trzecia niedziela zwykła A /26.01.2020/

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela zwykła A /26.01.2020/

Dzisiaj o godz. 15.00 „Spotkanie Opłatkowe” na plebanii dla grup modlitewnych z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania: Róże Żywego Różańca, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Radę Parafialną.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera  

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii.

Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji ojczyzny i pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Niedziela – święto Ofiarowania Pańskiego. XXIV Dzień Życia Konsekrowanego.

Od poniedziałku rozpoczynają się „Ferie zimowe” dla naszych dzieci i nauczycieli. Życzymy im bezpiecznego odpoczynku. 

We wtorek mija 3. rocznica objęcia posługi biskupa archidiecezji krakowskiej przez Księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Polecamy Jego osobę Waszym modlitwom. 

W niedzielę rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w Krzeszowicach (parafia św. Marcina godz. 16.00).

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek –Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Brzezinki od pp. Kocjan.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.  Z racji Dnia Życia Konsekrowanego przed kościołem ministranci będą kwestować na rzecz zakonów kontemplacyjnych.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp.: Mieczysławę Zaręba z Krzeszowic. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia niedzieli Słowa Bożego. Niedziela – „Słów kilka  o religijności Polaków” Źródło, Arka

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: