Dziś, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją do święta Ofiarowania Pańskiego / tj. 2 lutego / zachowujemy liturgiczny charakter Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres zwykły.

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów i uczestników II Orszaku Trzech Króli w Rudawie. Dziękujemy szczególnie tym, którzy ubogacili nasz orszak barwnymi strojami, dziękujemy młodzieży śpiewającej kolędy. Podczas orszaku młodzież zebrała na cele misyjne 710 zł.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej

Czwartek  – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 6.800 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę  do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od pp. Bereta do p. Zofii Sarnek.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o tym, jak wychować wierzące dziecko. Niedziela – Chrzest sakrament czy zwyczaj. Źródło – Wizjonerka z La Salette, Cuda i łaski Boże – Matka Boża Kębalska

Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Kazimierz Marona z Brzezinki, śp. Rusinek z Pisar. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

13.01.2020 r. (Poniedziałek)

1.Rudawa – bloki

(ul. Dunajewskiego bloki 70, 72, 74) godz. 15.00

2. Pisary – od Dubia / po obu stronach do p. Stanisławy Grela /

(ul. Kasztanowa, ul. Dąbrówki, ul. św. Rocha, ul. Aroniowa, ul. Polna, ul. Siedlecka, ul. Słoneczna)  godz. 9.00

14.01.2020 r. (Wtorek)

1.Rudawa – Borek

(ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski) godz. 12.00

2. Rudawa – Przymiarki:

(ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej, ul. Konińskiego) godz. 9.00

15.01.2020 r. (Środa)