Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Wielkiego Postu B (25.02.2024)

Dziś – druga niedziela Wielkiego Postu – tzw. „Ad Gentes”. Tradycyjnie druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy nam hasło: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Pragniemy wspomóc materialnie i duchowo misjonarzy z Polski. Ministranci przed kościołem zbierają ofiarę do puszek na działalność dla misjonarzy.

Po południu – Droga krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie Żale z kazaniem o godz. 17.00.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota, niedziela miesiąca.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy(po Mszy Św. o godz. 18.00).  Prosimy o składanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.                                                                        

W piątek (pierwszy piątek miesiąca) spowiedź od godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30  i Mszy Św. o godz. 18.00. W Brzezince Msza Św. o godz.15.15.

W sobotę odwiedziny chorych o godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Do wspólnej modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Św. o godz. 18.00 poświęcenie i rozdanie modlitewników dla dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej. Taca w tym dniu przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (17.03.24), które poprowadzi o. Marcin Szafros OMI (oblaci). Parafialna Droga Krzyżowa zostanie tradycyjnie odprawiona w niedzielę Palmową w Nielepicach.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Ciupek do pp. Przybylskich.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. Za tydzień ukaże się drugi numer nowego dwumiesięcznika ”Historia Kościoła”. Będzie m.in.: O Inkwizycji, Jak Napoleon upokorzył papieża lub Gdzie znaleziono relikwię Prawdziwego Krzyża? W tygodniku Niedziela do przeczytania ciekawy artykuł: „O co walczą rolnicy?”.  – Dla dzieci; Mały Gość i Staś.

Baranki na wielkanocny stół na bocznym ołtarzu. Cena 10 zł. Ofiara przeznaczona na działalność Caritas naszej Archidiecezji.

Informujemy, że w ubiegłym tygodniu odbyły się spotkania księdza proboszcza oraz rady parafialnej z przedstawicielami Rady Gminy Zabierzów  i ekonomem Kurii  Metropolitalnej w Krakowie w celu omówienia sprawy cmentarza. Poruszono m.in. temat możliwości pozyskania nowych działek pod poszerzenie cmentarza, o wynikach spotkań będziemy informować. 

Uzyskano również wstępne opinie na temat przyczyń uaktywnienia się osuwiska. Niezbędne jest przeprowadzenie dalszych badań, jednak jak wiadomo, że niebagatelny wpływ na osuwisko mają wody gruntowe oraz powierzchniowe trafiające na teren cmentarza m.in. z dróg publicznych.

O dalszych działaniach będziemy informować. Ponieważ kompleksowe rozwiązanie problemu wymaga czasu, prosimy o cierpliwość. W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji dotyczących cmentarza zapraszamy parafian do osobistego kontaktu z parafią.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: