Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Wielkiego Postu B (18.02.2024).

Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o godz.17.00. Droga Krzyżowa o godz.16.00 (połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego). Zachęcamy parafian, dzieci, młodzież do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

W Polsce za  udział w tych nabożeństwach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu:

We wtorek zapraszamy wszystkich sołtysów i radnych Gminy Zabierzów z naszej parafii na spotkanie o godz. 18.30 na plebanii. Sprawa pilna.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy Św.).

W czwartek święto Katedry św. Piotra, apostoła.

W piątek Droga  Krzyżowa o godz. 17.30 (dla dzieci) a po wieczornej Mszy Św.  dla dorosłych i młodzieży.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Józefa

Środa – Róża św. Rity

Czwartek – Róża św. Jana Pawła II

Niedziela –– Róża Zwiastowania NMP

Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Bożego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy parafianom składającym ofiarę na kwiaty a szczególne podziękowania kierujemy osobom, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację Grobu Pańskiego w naszym kościele. 

W sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od p. Dobrzańskiego do pp. Ślemp.(Wczoraj nie było nikogo do sprzątania kościoła).

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” rozpoczynamy wielkopostna szkołę modlitwy,  w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” znaczenie wytrwałości w modlitwie.

W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł na temat planu Franciszka na zakończenie wojny na Ukrainie. Dla dzieci – Mały Gość i Staś.

KOMUNIKAT RADY PARAFIALNEJ

Rada Parafialna, po zapoznaniu się z aktualną sytuacją związaną z osuwiskiem na cmentarzu parafialnym, informuje, że zostały podjęte decyzje o sporządzeniu opinii geologicznej w celu precyzyjnego ustalenia przyczyn zaistniałej sytuacji.

Z informacji uzyskanych dotychczas od specjalistów wynika, że na uaktywnienie się osuwiska wpływają zarówno czynniki meteorologiczne, jak i związane z budową geologiczną terenu. Dlatego też istotne jest uzyskanie wiedzy na temat rzeczywistej przyczyny, co pozwoli na podjęcie adekwatnych działań zabezpieczających.

Parafia ma nadzieję na ścisłą współpracę z władzami samorządowymi i pozostaje otwarta na współpracę ze wszystkimi podmiotami, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu problemu.

Zarówno Ksiądz Proboszcz, jak i Rada Parafialna traktują sprawę niezwykle poważnie, zdając sobie sprawę, że sytuacja ta dotyka szczególnie tych, których bliscy spoczywają na cmentarzu,

 O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

Rada Parafialna.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Marian Karbownik z Pisar. Polecamy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej wyraża ogromną wdzięczność za wszelkie wsparcie, dzięki któremu nasza diecezjalna instytucja może prowadzić min. 45 placówek pomocowych, wspierać uchodźców wojennych, a także organizować pomoc dla ofiar żywiołowych. Na działalność pomocową Caritas Archidiecezji Krakowskiej można przekazać 1,5 % swojego podatku. Wszystkie przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc osobom potrzebującym. Serdeczne Bóg zapłać. (ulotka z prasą katolicką)

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: