Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela Wielkiego Postu B (03.03.2024)

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Po południu rozdanie modlitewników dla dzieci z klasy 3 Szkoły Podstawowej na Mszy Św. o godz. 18.00.

Droga Krzyżowa o godz. 16.00 a nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem o godz. 17.00.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

W poniedziałek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Prosimy o przynoszenie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Jeśli nie ma intencji, tzn. że nie prosimy, a jak nie prosimy to i nie otrzymamy.

W czwartek wspomnienie św. męczennic Perpetuy i Felicyty. Z racji pierwszego czwartku miesiąca „Godzina święta” od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej grupy modlitewne w parafii: Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. W Nielepicach Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30 i po Mszy Św. o godz. 18.00.

W niedzielę przyjęcie nowych kandydatów do Służby Liturgicznej Ołtarza na Mszy Św. o godz. 11.00.

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty przed kościołem zebraliśmy 2.040 zł. dla polskich misjonarzy pracujących na misjach. W imieniu Fundacji Dzieła Pomocy „Ad Gentes” dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z Rudawy – Zamek: ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Stroma, ul. St. Polaczka, ul. Zamkowa, ul. Osiedlowa.

Dziękujemy za koperty na renowację otoczenia kościoła: Kochanów (1), Pisary (1), Rudawa (1), Krzeszowice (1). Bóg zapłać ofiarodawcom.

Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Kobiet pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim Paniom z naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych, radości codziennego życia oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek– Róża Matki Bożej Bolesnej

W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od p. Małgorzaty Seremak do p. Olimpii Krzyżanowska.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” przeczytamy o lekturach do skreślenia w szkole. To wszystko co wiąże się z Bogiem i ojczyzną do odstrzału w pierwszej kolejności.

Od dziś do nabycia drugi numer dwumiesięcznika „Gościa niedzielnego”. Przeczytamy m.in. o Inkwizycji. Fakty i mity. Cena12 zł. W tygodniku Niedziela przeczytamy: „Jak poszczono w Starym Testamencie”.

Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

Na bocznym ołtarzu Baranki wielkanocne. Cena 10 zł.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Janina Piwowońska – Załęga. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Wójt Gminy Zabierzów informuje, że wnioski do planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego dla sołectwa Zabierzów i Kochanów należy składać na formularzu w nieprzekraczalnym terminie do 3 kwietnia 2024r.