Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu /24.12.2017/

Przeżywamy dzisiaj czwartą niedzielę Adwentu a zarazem Wigilię Bożego Narodzenia. Dzielą nas już tylko godziny od radosnego przeżywania Tajemnicy Narodzenia Pana Jezusa.
Wieczorem – według tradycji, – zgromadzimy się w naszych domach przy stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijańskie przeżycie tego wyjątkowego dnia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, czy wspólny śpiew kolęd.
Zachęcamy do zachowania postu według tradycji. Liturgiczny obchód Pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Pasterka w kościele o północy. Jutrznia przed Pasterką o godz. 23.30.
Dzisiaj wieczornej Mszy św. w kościele nie będzie. Pasterka w Brzezince i Nielepicach o godz. 22.00.
Taca z Pasterki przeznaczona jest Fundusz Obrony Życia SOS.

W liturgii Kościoła:
PoniedziałekUroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowo Msza św. o godz.12.15. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.
Uroczyste nieszpory o Narodzeniu Pańskim o godz.17.30.
WtorekŚwięto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
w Krakowie. Mszy św. wieczornej nie będzie.
NiedzielaŚwięto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 9.30 pomodlimy się
w intencji małżonków, którzy w tym roku przeżywali „Złote Gody” małżeńskie. Prosimy czcigodnych Jubilatów o potwierdzenie przybycia do kościoła. Uroczyste nieszpory na zakończenie roku o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga
w minionym roku kalendarzowym.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny
Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W minioną niedzielę podczas „Spotkania przy choince” zebraliśmy 2.360 zł. na rehabilitację Bartosza
z Pisar. W imieniu Bartosza i jego rodziców składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą pieniężną remont elewacji kościoła. Złożone ofiary: Brzezinka – 3.000 zł, Nielepice – 600 zł. Rudawa – 600 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Zielonki i domu kolejowego.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bogusław Lipiarski z Nielepic. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Zachęcamy do zakupu prasy świątecznej. W Gościu Niedzielnym o tym czy święta w Europie Zachodniej przypominają jeszcze Boże Narodzenie. Dodatek – kartka z modlitwami na Wigilię. Niedziela z płytą Arki Noego i śpiewnikiem. Źródło z dodatkiem – kalendarz na rok 2018.

W najbliższą środę rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą.  Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności.

Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej. Dziękując wszystkim za składane ofiary przy tej okazji, przypominamy, iż część ich przekazywana jest na Kurię, bratnią pomoc kapłańską, seminarium duchowne, Caritas i misje.

Plan kolędy w tym tygodniu:

Środa / 27.12.17/   godz. 9.00

Rudawa – Przymiarki: ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej Brzezinka
Brzezinka – od pp. Kocjan
Nielepice  – od szkoły

Czwartek  /28.12.2017/  godz. 9.00

Brzezinka – od kościoła
Nielepice – Kmieci
Rudawa – Podłonie: ul. Na Skarpie, ul.  Łąkowa, ul. Kolbego, ul. Nad Rudawką

Piątek  /29.12.2017/  godz. 9.00

Brzezinka  – od pp. Gwizdała
Nielepice – Perdzina
Pisary – od p. Hrabia do pp. Buniak  

Sobota /30.12.2017/  godz. 9.00

Brzezinka  – od Więckowic
Nielepice  – Doły i śr. Wsi
Rudawa – rek: ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego

Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001

Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:

Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie 

Rynek 5   32-064 Rudawa

Bank Spółdzielczy Krzeszowice: Nr konta: 62861200030010000201540001

 

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: