Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu /17.12.2017/

Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Trzecia niedziela Adwentu („Gaudete”) rozpoczyna drugą część Adwentu, która ma nas doprowadzić do celebracji pamiątki Narodzenia Pana Jezusa. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.

Przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych.

Zapraszamy dzisiaj całą społeczność naszej parafii do wspólnego kolędowania przy „Zapalonej choince”. Złożymy sobie świąteczne życzenia, połamiemy się opłatkiem. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyć nam będzie kapela Górali. Podczas spotkania odbędzie się kwest na dalszą rehabilitację Bartosza z Pisar. Początek spotkania o godz. 17.00.
Przypominamy, że dzisiejsza Msza św. wieczorna wyjątkowo o godz. 16.00!!!

W czwartek o godz. 18.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie chóru młodzieżowego. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież gimnazjalną, jak i absolwentów gimnazjum,  którzy pragną śpiewem wychwalać Pana Boga w liturgii kościoła.

Trwa nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Uczestnicząc we Mszy Św. roratniej o godz. 17.30 połączonej z nowenną, wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

W sobotę ostatnie roraty. Dziękujemy wszystkim wytrwałym uczestnikom tej Mszy św. w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy dzieciom, a także tym rodzicom i dziadkom, babciom, którzy swoje dzieci zaprawiają w adwentowym trudzie.

W Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy św. w kościele.

Wtorek – Róża św. Józefa
Piątek – Róża św. Jana Pawła II

Informujemy, że w święto Świętej Rodziny ( tj. 31 grudnia br.) zostanie odprawiona w kościele Msza Św. w intencji jubilatów przeżywających swój złoty jubileusz małżeństwa. Prosimy czcigodnych Jubilatów o potwierdzenie uczestnictwa w tej uroczystości.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom „Grudniowej Niespodzianki” za udział w akcji „Zostań świętym Mikołajem”. Za okazane serce niech Pan Jezus błogosławi i darzy łaskami w codziennym życiu. Więcej szczegółów za tydzień.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z ul. Sienkiewicza /od skrzyżowania ulicy Zielonki do końca/.

Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą pieniężną remont elewacji kościoła. Złożone ofiary: Kochanów – 100 zł, Pisary – 100, Rudawa – 900 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu Niedzielnym o fenomenie polskich Rorat. Warto sobie uświadomić, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze Święte roratnie cieszą się tak wielką popularnością. W najnowszym „Małym Gościu” witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie.
Niedziela – piękny artykuł: Tajemnice Jasnej Góry. Dodatek – breloczki odblaskowe.  Źródło – Genialny artysta Stanisław Wyspiański.
W kiosku z prasą katolicką świece Caritas na stół wigilijny.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Janina Ziembińska z Siedlca. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.