Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu /10.12.2017/

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy w Kościele Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pragniemy darem modlitwy i ofiarą wesprzeć naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego. Przed kościołem ministranci z puszkami zbierają ofiary na ten szczytny cel. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
Środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

Zapraszamy parafian na kiermasz świąteczny przy kościele zorganizowany przez dzieci i młodzież oazą.
W tym tygodniu:

Piątek (15 grudnia br.)

Odwiedzimy chorych przed świętami z posługą sakramentalną wg. porządku: godz. 9.00 – Niegoszowice (Msza św.) i Rudawa, godz. 14.00 – Nielepice i Młynka, godz. 15.00 – Brzezinka i Pisary
Prosimy o zgłoszenie chorych, których nie odwiedzamy w pierwszą sobotę miesiąca.

Katecheza dla rodziców dzieci, które zostaną ochrzczone w święto św. Szczepana po Mszy św. o godz. 17.00

Sobota (16 grudnia br.)

Dzień spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Spowiadać będziemy: od godz. 8.00 – 11.00 / przerwa od 9.30 do 10.00 / i od godz. 15.00 – 18.00 / przerwa od 16.30 do 17.00/. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy termin. Tak ułóżmy sobie zajęcia i obowiązki, abyśmy wszyscy mogli z niej skorzystać.

Rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus. Uczestnicząc we Mszy św. roratniej o godz. 17.00 połączonej z nowenną wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

W imieniu własnym a także Sołtysa Rudawy, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zapraszam mieszkańców naszej parafii na „Spotkanie pod choinką”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę w Rudawie na Rynku o 17.00. Podczas spotkania zostanie zaświecona choinka, złożymy sobie świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem. Spotkaniu będą towarzyszyć występy artystyczne, między innymi kapeli góralskiej. Nie zabraknie przysmaków Koła Gospodyń z Rudawy. Spotkajmy się razem!!! Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. wyjątkowo o godz. 16.00!!!

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża NMP Królowej Polski
Piątek – Róża Matki Bożej Matki Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z ul. Sienkiewicza /od Ośrodka Zdrowia do skrzyżowania ulicy Zielonki/. Sprzątanie w przerwie spowiedzi parafialnej (godz.11.00 – 14.00).

Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą pieniężną remont elewacji kościoła. Złożone ofiary: Brzezinka – 100 zł, Pisary – 600, Niegoszowice – 200 zł, Rudawa – 100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001. Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii: Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie, Rynek 5 32-064 Rudawa Bank Spółdzielczy Krzeszowice: Nr konta: 62861200030010000201540001

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stefania Molik z Siedlca, śp. Włodzimierz Łazowy z Pisar. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele. Niedziela – Podpisała się cała Polska. 830 000 głosów za życiem. W numerze dodatek kulinarny na święta. ŹródłoArka

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: