Ogłoszenia duszpasterskie – Święto św. Szczepana /26.12.2017/

Dzisiaj, drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15.
Przypominamy, że Mszy św. w kościele o godz. 18.00 nie będzie. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W liturgii Kościoła:
Środa – święto Jana Apostoła i ewangelisty
Czwartek – święto Świętych Młodzianków, Męczenników
Piątek – oktawa Narodzenia Pańskiego
Sobota – oktawa Narodzenia Pańskiego
Niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznego wystroju naszej świątyni: za przygotowanie szopki siostrze Elżbiecie, Panu kościelnemu, Panu Władkowi Nęcka, Agnieszce, i tym wszystkim, którzy pomagali w kościele. Dziękujemy Pani Ani z Dubia za ofiarowane kwiaty do kościoła. Dziękujemy sprzątającym rodzinom z Rudawy. Wyrazy podziękowania składamy dla Księdza Mirosława i Księdza Krzysztofa za trud duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia naszych dzieci na tegorocznych roratach w Adwentu.
W piątek kancelaria parafialna nie czynna!!! Ważne sprawy proszę załatwiać po Mszy św. o godz. 6.30.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Zielonki i mieszkańców domu kolejowy.

W tym tygodniu rozpoczniemy w parafii wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności.
Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej. Dziękując wszystkim za składane ofiary przy tej okazji, przypominamy, iż część ich przekazywana jest na Kurię, bratnią pomoc kapłańską, seminarium duchowne, Caritas i misje.

Plan kolędy (27.12.2017 – 30.12.2017):

Środa / 27.12.17/ godz. 9.00

Rudawa – Przymiarki: ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej
Brzezinka – od pp. Kocjan
Nielepice – od szkoły

Czwartek /28.12.2017/ godz. 9.00

Brzezinka – od kościoła ( pp. Gościej)
Nielepice – Kmieci
Rudawa – Podłonie: ul. Na Skarpie, ul. Łąkowa, ul. Kolbego, ul. Nad Rudawką

Piątek /29.12.2017/ godz. 9.00

Brzezinka – od pp. Gwizdała
Nielepice – Perdzina
Pisary – od p. Hrabia do pp. Buniak

Sobota /30.12.2017/ godz. 9.00

Brzezinka – od Więckowic
Nielepice – Doły i śr. Wsi
Rudawa – rek: ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego

 

Plan kolędy (02.01.2018 – 05.01.2018)

 

Wtorek  /02.01.18/

MłynkaKamieniołom / godz. 14.00

Rudawadomy za cmentarzem: ul. Dunajewskiego, ul. 21 lipca, ul. Łanowa / godz.14.00

Środa /03.01.18/

Kochanówlewa strona /od  pp. Czepiec do pp. Kurelus/ godz. 14.00

Niegoszowice – lewa strona (od pp. Pogan) /  godz.9.00

Czwartek  /04.01.18/

RudawaBorek: ul. Polaczka, ul. Zielona ul. Wojtasa, ul. Suski,  g.14.00

Sowiarka – od pp. Węgiel do pp. Dudów,  ul. Łąkowa w stronę do mostu na Rudawie, do pp. Taborskich,  godz. 14.00

Piątek  /05.01.18/

Niegoszowice  – prawa strona (od kościoła), godz. 14.00

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: