Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła C (02.10.2022)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Po południu o godz. 17.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją i wręczeniem różańców dzieciom z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek miesiąca.                                                     

Nabożeństwo różańcowe w tygodniu o godz. 16.30 (niedziela godz. 17.30).

We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwą różańcową o godz. 16.30.

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 16.00. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej w intencji nowych powołań w Kościele (szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego). Przypominamy o skorzystaniu ze spowiedzi kandydatom do bierzmowania (kl. 8, 7, 6 Szkoła Podstawowa). Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca do wspólnej modlitwy o godz. 16.30. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15. W tym dniu przypadają urodziny bpa Roberta Chrząszcza.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski

Sobota – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Młodzieżowa grupa Maestria serdecznie zaprasza na „Kabaretowy Miszung”. W programie skecze  kabaretu Starszych Panów, kabaretu Dudek oraz piosenka aktorska. Występy odbędą się w dniach 09.10.2022 w Pisarach o godzinie 18.30 oraz 16.10.2022 w Rudawskim Domu Kultury o godzinie 18.30. Po występach zapraszamy na słodki poczęstunek. Datki przeznaczymy na rehabilitacje Bartosza z Pisar.

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o posprzątaniu i uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych na cmentarzu. Pamiętajmy: wrzucając śmieci do kontenera oddzielamy szkło od wieńców i sztucznych kwiatów.  

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Zamkowa (od p. Aleksandra Płazaka).

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Nielepice (1). Trwają prace remontowe z murem kościoła i remont budynku gospodarczego.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” warto zwrócić uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie. Także do nabycia dodatkowy numer Extra Gość poświęcony Miłosierdziu Bożemu – Dotyk Miłosierdzia. Cena 12 zł. Niedziela – ciekawy artykuł: „ Zwyczajni – niezwyczajni” o księdzu wybudował kościół z niczego. Dla dzieci – Mały Gość 

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Janina Głowacz             z Rudawy. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

Dwudziesta siódma niedziela zwykła C /02.10.2022/

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: