Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Wielkiego Postu C/21.02.2016/

    Po południu o godzinie 16.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie Droga Krzyżowa. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.oo.

  1. W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto Katedry św. Piotra, apostoła

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek –  spotkanie oazy młodzieżowej o godzinie 18.oo.

 W tym tygodniu przypadają imieniny Księdza Mirosława. Z tej okazji życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, zdrowia, oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej na każdy dzień jego kapłańskiego życia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta w piątek na mszy św. o godzinie 17.oo.

Sobota – czuwanie modlitewne. przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Do wspólnej modlitwy o uproszenie łask do dobrego przeżycia ŚDM zapraszamy wolontariuszy, młodzież, a także rodziny, które pragną przyjąć pielgrzymów do swoich domów. Początek czuwania modlitewnego po wieczornej mszy św.

  1. Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

  1. W najbliższy czwartek mija 1 rocznica śmierci Księdza Stefana Kulki. Z tej okazji zapraszamy parafian na mszę św. o godzinie 17.oo za spokój duszy śp. Księdza Kanonika.
  2. Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju.

W minioną niedzielę zebraliśmy do puszek na budowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie 1.120 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Od dzisiaj rozprowadzamy „baranki wielkanocne”. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na działalność Caritas; między innymi na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. „Baranki” w kiosku z prasą katolicką.
  2. Dziękujemy parafianom z Sowiarki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od Dubia po obu stronach do Osiedla.

   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w dzisiejszym Gościu niedzielnym – Prawdziwa uczta dla ducha: Gorzkie Żale na płycie dołączonej do „Gościa”. Do słuchania w domu, w drodze do pracy. Przeznaczona szczególnie dla tych, którzy nie mogą przyjść na nabożeństwo do kościoła. Ponadto w „Gościu”; Jaki faktyczny pomysł na polską szkołę ma nowy rząd? Czy będą likwidowane gimnazja?  Niedziela – Misjonarz Eskimosów misjonarzem miłosierdzia – polski ksiądz Marcin Rumik z woli papieża został misjonarzem miłosierdzia..

Źródło – Droga Krzyżowa w Roku Miłosierdzia.

Mały Gość – książeczka do spowiedzi z rachunkiem sumienia  Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: