Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela Wielkiego Postu /28.02.2016/

   Dzisiaj Droga Krzyżowa o godzinie 16.oo. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.oo. Jak informowaliśmy rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się od V niedzieli Wielkiego Postu, które poprowadzi o. Jerzy Krupa ze Zgromadzenia oo. Redemptorystów. Dokładny plan rekolekcji w przyszłą niedzielę.

   Nasza parafialna  Droga krzyżowa w Nielepicach odbędzie się w niedzielę Palmową /20 marca br./ o godzinie 20.oo.

  W liturgii Kościoła:

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – I czwartek miesiąca. Godzina święta po wieczornej mszy św. Do adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Nielepice – msza św. o 15.15

Piątek – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej a zarazem I piątek miesiąca. Drogę krzyżową o godzinie 17.30 prowadzi oaza młodzieżowa. Spowiedź od 16.oo. Brzezinka – msza św. o 15.15

Sobota – I miesiąca. W kaplicy sióstr Służebniczek msza św. o godzinie 8.oo połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych o 9.oo

  Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek – Róża NMP Królowej Polski

  Informujemy, że 20 lutego odbyło się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Stara Rada  Duszpasterska została powiększona o nowych członków. Przewodniczącym nowej Rady Parafialnej został Tomasz Drażniowski z Brzezinki. Została podjęta decyzja o wymianie  okien w kościele. Projekt nowych okien został przedłożony do zatwierdzenia do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytku. Także został złożony projekt o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie w naszym kościele.

  „ Jeszcze raz chcę wszystkich zaprosić do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. /…/ Poczujmy się wszyscy gospodarzami tych dni. Przyjmijmy z radością nie tylko Następcę Piotra, ale również wielką rzeszę młodych z Ojczyzny i ze świata. Bądźmy hojni! Podzielmy się naszym domem i naszym chlebem. To będzie dobry czas, by podjąć konkretnie i wypełnić podpowiadane nam w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu czyny miłosierdzia: głodnych nakarmić, spragnionych napoić, przyjąć w dom przybyszów…”.

   Nawiązując do apelu Księdza Kardynała Dziwisza z listu na Wielki Post, dziękujemy wszystkim parafianom, którzy złożyli deklaracje przyjęcia pielgrzymów w lipcu podczas ŚDM. Do parafii powróciło 66 deklaracji na łączną ilość miejsc 272. Dziękujemy i prosimy o kolejne zgłoszenia.

  Urząd Stanu Cywilnego w Zabierzowie prosi pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński w roku 1965 i 1966, do zgłoszenia się w Urzędzie Gminy w Zabierzowie do 31 marca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

  Siostry Służebniczki informują Rodziców, że zapisy do Przedszkola na nowy rok 2016/17 będą trwały od 1 do 31 marca.

  Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od p. Marii Babiuch do pp. Klich.

 W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Anna Stawowska z Niegoszowic, śp. Anna Wójcik z Rudawy. Polecamy ich  dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie ”.

  Prasa katolicka; W dzisiejszym Gościu niedzielnym  o postanowieniu poprawy czyli o trzecim warunku dobrej spowiedzi. A także artykuł; Nie polityka, ale wiara skłoniła Mieszka I do przyjęcia chrztu. Niedziela – artykuł: Handel bez moralności – o formach współczesnego niewolnictwa, które istnieją w krajach zachodnich.  Źródło – Wielicka Golgota  Arka – Sługa Boża Hanna Chrzanowska  Ola i Jaś – gra planszowa

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: