34 niedziela zwykła A –

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata /22.11.2020/

Dziś, z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 9.30 i odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa.

Wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mają przywiązania do żadnego grzechu i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego mogą uzyskać odpust zupełny.

Na Mszy Św. o godz. 11.00 sześciu kandydatów zostanie uroczyście włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i wytrwałości w służbie.

Środa – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

W tygodniu wypominki listopadowe przed Mszą Św. o godz. 17.00.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.

W niedzielę pomodlimy się w intencji Księdza Proboszcza z okazji jego imienin.

Niedziela – Róża Św. Jana Pawła II

Środa – Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W ubiegłą niedzielę podczas Światowego Dnia Ubogiego zebraliśmy do puszek 640 zł.

Dobiegają końca prace związane z remontem muru wokół kościoła. Dziękujemy za koperty złożone na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (2), Nielepice (1), Młynka (1), Pisary (1), Rudawa (2). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane w kopertach oraz przelewy na konto parafialne. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Osiedlowej (od p. Leszek Kuternoga).

Prasa katolicka:  Dziś w „Gościu niedzielnym” czy na sądzie ostatecznym trzeba będzie się ze wszystkiego wytłumaczyć? NiedzielaMały Gość – płyta z piosenkami Magdy Anioł. Razem z czasopismem „Staś” przeżywamy wraz dziećmi Adwent. Przygotujmy lampiony, szopkę i Jasełka.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności.: śp. +Jerzy Romański z Siedlca, śp. +Józefa Kubaty z Brzezinki, śp. +Antoni Molik z Siedlca, śp. + Stanisław Heba z Krakowa, śp. + Andrzej Lipka z Dubia, śp. +Andrzej Kurdziel z Rudawy, śp. + Adam Kurelus z Nielepic, śp. Józefa Wójcik z Rudawy, śp. +Helena Dam z Nielepic. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.