Niedziela – uroczystość Objawienia Pańskiego / 06.01.2019/

Dziś przeżywamy Dzień Pomocy Misjom. Jego hasło: „Mocni Duchem dla Misji”. Zwraca uwagę, że Duch Święty jest głównym Sprawcą misji i daje światło i moc misjonarzom. Poświęcenie kredy, kadzidła. O godz. 10.00 wyruszy od boiska „Orlęta Rudawa” I Rudawski Orszak Trzech Króli. Po złożeniu hołdu Dzieciątku Jezus zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 11.00. Przy ołtarzu polowym młodzież będzie kwestować na cele misyjne.
Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Niedziela – święto Chrztu Pańskiego.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 koncert kolęd wykonaniu chóru „Akord z Krzeszowic”.

Wtorek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Środa – Róża Św. Józefa
Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Plan kolędy:

7 I 2019 r. (Poniedziałek)
Rudawa – szosa/prawa strona; ul. Śląska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego,
ul. Podgórska, ul. Krakowska, ul. Podhalańska /do p. Bożka /.godz. 9.00
Młynka – Podbierze godz. 15.00
Młynka – od kamieniołomu godz. 15.00

8 I 2019 r. (Wtorek)
Rudawa – Baranówka; ul. Ks. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa godz. 14.00
Rudawa – domy pod plebanią: (ul. Zakątek, ul. Zarzecze, ul. Młyńska) godz. 15.00

9 I 2019 r. (Środa)
Pisary – /od pp. Hrabia do pp. Buniak / (ul. Płk. Pisarskiego, ul. Kamienna, ul. Krótka, ul. Spokojna,     ul. Zakątek, ul. Akacjowa) godz. 9.00
Rudawa – Borek: (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski) godz. 15.00

10 I 2019 r. (Czwartek)
Rudawa – Rynek: (ul. Rynek, ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego /do mostu kolejowego/, ul. Polaczka) godz. 15.00
Rudawa – domy za cmentarzem: (ul. Dunajewskiego, ul. 21 lipca, ul. Łanowa) godz. 15.00
Rudawa – bloki: ul ks. kard. Dunajewskiego 70/1-8, 74/1-8, 72/1-8, 88; godz. 15.00

11 I 2019 r. (Piątek)
Kochanów – prawa strona /od p. Nieć do p. Wolak/ ul. Lubomirskich, ul. Słoneczna, ul. Krótka, ul. Złota, ul. Ogrodowa / godz. 15.00
Rudawa : ul. Widokowa, dom kolejowy godz. 15.00

12 I 2019 r. (Sobota) godz. 9.00
Sowiarka /od pp. Młynarczyk/ul. Łąkowa, ul. Lubomirskich, ul. Sowiarka, ul. Bulwarowa, ul. Spacerowa) Pisary – Osiedle + ul. Widokowa, ul. Spacerowa – /domy do pp. Zdziech /

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od pp. Sowa do końca ul. Ogrodowej.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Maria Latko z Trzebini. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa oraz o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym. Załączona modlitwa żony za męża. Niedziela – artykuł o obronie polskich dzieci w Norwegii.