Niedziela – Uroczystość Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa /30.12.2018/

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji małżeństw, a szczególnie za Jubilatów, którzy w minionym roku obchodzili złoty jubileusz małżeński.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekwspomnienie św. Sylwestra, papieża (Sylwester). Ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory o godz. 16.30. Msza Św. z kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym.

Wtorekuroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Msze św. wg. porządku niedzielnego. Na Mszy Św. o godz. 18.00 dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej otrzymają modlitewniki, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

Środawspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów Kościoła

Czwartekpierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po wieczornej Mszy Św. Zapraszamy parafian do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Nielepice – Msza św. o godz.15.15.

Piątekpierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

Sobotapierwsza sobota miesiąca. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza róża męska Żywego Różańca. W tym miesiącu nie odwiedzamy chorych.

Niedzielauroczystość Objawienia Pańskiego.

Przypominamy i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Rudawskim Orszaku Trzech Króli. 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 10.00 przejdziemy spod boiska Orlęta Rudawa do naszego kościoła w asyście koni z Ośrodka Jazdy Konnej, Mamy wiele kolorowych koron, które rozdamy dzieciom w szkołach oraz na rozpoczęcie orszaku. Dla tych, którzy wezmą udział w Orszaku mamy śpiewniki z kolędami. Przy wspólnym śpiewie przejdziemy do kościoła, gdzie przy ołtarzu polowym oddamy hołd Dzieciątku Jezus. Posłuchamy krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu młodzieży szkolnej. Zachęcamy wszystkich parafian do przygotowania barwnych strojów królów, pasterzy, aniołów itp. Najpiękniejsze przebranie zostanie nagrodzone. Po zakończeniu orszaku wszystkich parafian zapraszamy na Mszę Św. w naszym kościele ok. godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Matki Bożej Królowej Pokoju
Środa – Różą Matki Bożej Gromnicznej
Czwartek – Róża NMP Królowej Polski

W święto Św. Szczepana zebraliśmy 4.400 zł. na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie, a podczas Pasterki 2.400 zł na Fundusz „SOS dla Życia”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Do sprzątania kościoła w sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od pp. Małgorzaty i Sławomira Kurek.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Janina Baster z Nielepic. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

 

Plan kolędy na najbliższy tydzień ( 02.01. – 05.01.2019)

3 I 2019 r. (Czwartek)

Rudawa – rek; (Niegoszowice ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego, ul. Podłonie, ul. Słoneczna) godz. 12.00

Kochanówlewa strona / od pp. Czepiec do pp. Pierzchał (ul. Lubomirskich, ul. Leśna, ul. Bukowa,  ul. Polna) godz. 15.00

4 I 2019 r. (Piątek)

Niegoszowice prawa strona /od p. Henryka Piwowońskiego/  ul. Rostworowskich, ul. Jana Kowalika, ul. Słoneczna, ul. Akacjowa, ul. Spacerowa) godz. 9.00

5 I 2019 r. (Sobota)

RudawaPodłonie: (ul. Na Skarpie, ul. Wyspiańskiego, ul. o. Maksymiliana, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką, ul. Słoneczna) godz. 9.00

RudawaPrzymiarki: (ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej, ul. Konińskiego) godz. 9.00

 

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: