Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. /25.12.2018/

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składamy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszej wspólnoty najpiękniejsze życzenia świąteczne. Niech błogosławione Święta Narodzenia Pańskiego pomogą nam odkryć radość z posiadanego obok nas człowieka oraz umocnią miłość w naszych domach poprzez wzajemną rozmowę, bycie ze sobą i życzliwość. Niech Boża Dziecina udziela nam wiele łask Bożych i obfitego błogosławieństwa. Życzą Wasi duszpasterze.

Środa – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte wg. porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa. Przypominamy, że Mszy św. wieczornej nie będzie. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. w intencji Jubilatów dziękujących za 50 lat wspólnego życia małżeńskiego o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy Jubilatów do odnowienie przysięgi małżeńskiej.

 

Plan kolędy  – (27.12. 2018 – 05.01.2019)

W tym tygodniu rozpoczniemy w parafii wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą.  Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności.

Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej. Dziękując wszystkim za składane ofiary przy tej okazji, przypominamy, iż część ich przekazywana jest na Kurię, bratnią pomoc kapłańską, seminarium duchowne, Caritas i misje.

Prosimy o przywiezienie księdza na kolędę.

 27 XII 2018 r. (Czwartek)

Nielepice – od szkoły (ul. Pogodna, ul. Długa, ul. Sosnowa. Ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Stroma,       ul. Źródlana) godz. 9.00

Brzezinka – od pp. Kocjan (ul.Krakowska, ul.Zachodnia, ul. Widokowa) godz. 9.00

Pisary – od p. Dobrzańskiego do końca w kierunku Rudawy (ul. Dworska, ul. Lipowa,                                ul. Łąkowa, ul. Płk. Pisarskiego, ul. Sportowa, ul. Tomasza Wojtasa, ul. Brzozowa, ul. Kolejowa)                   godz. 9.00

 28 XII 2018 r. (Piątek)

Nielepice – Kmiecie (ul. Świerkowa, ul. Kmieci, ul. Widokowa, ul. Akacjowa, ul. Długa, ul. Pod Skałą, ul. Aleja Brzozowa, ul. Słoneczny Stok, ul. Słoneczna) godz. 9.00

Brzezinka – od Więckowic (ul. Akacjowa, Zarzecze, Radosna) godz. 9.00

Pisary – od Dubia / po obu stronach do p. Stanisławy Grela (ul. Kasztanowa, ul. Dąbrówki,

ul. św. Rocha, ul. Aroniowa, ul. Polna, ul. Siedlecka, ul. Słoneczna) godz. 9.00

29 XII 2018 r. (Sobota)

Nielepice – Perdzina (ul. Kwiatowa, ul. Kalinowa, ul. Kasztelańska, ul. Długa, ul. Ogrodowa, ul. Cicha)

godz. 9.00

Brzezinka – od pp. Gwizdała (ul. Sportowa, Łanowa, Krakowska, ul. Majowa, ul. Krótka, ul. Słoneczna) godz. 9.00

Niegoszowice – lewa strona/od. pp. Pogan (ul. Rudki, ul. Rostworowskich, ul. Akacjowa, ul. Lipowa, ul. Zakątek, ul. Widokowa, ul. Ogrodowa) godz. 9.00

02 I 2019 r. (Środa)

Nielepice – Doły i środek wsi (ul. Ruczaj, ul. Dębowa, ul. Nad Wąwozem, ul. Leśna, ul. Długa,                  ul. Św. Jana Pawła II) godz. 9.00

Brzezinka – od kościoła: /od pp. Gościej do p. Śliwińskiej ( ul. Kościelna, ul. Krzemionki, ul. Spacerowa, ul. Turystyczna, ul. Krakowska) godz. 14.00

Niegoszowice – ogród (ul. Ogrodowa) godz. 9.00

03 I 2019 r. (Czwartek) /Pierwszy Czwartek/

Rudawa – rek; (Niegoszowice ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego, ul. Podłonie, ul. Słoneczna) godz. 12.00

Kochanów – lewa strona / od pp. Czepiec do pp. Pierzchała (ul. Lubomirskich, ul. Leśna, ul. Bukowa, ul. Polna) godz. 15.00

04 I 2019 r. (Piątek) /Pierwszy Piątek/

Niegoszowice – prawa strona /od p. Henryka Piwowońskiego/ ul. Rostworowskich, ul. Jana Kowalika, ul. Słoneczna, ul. Akacjowa, ul. Spacerowa) godz. 9.00

05 I 2019 r. (Sobota) /Pierwsza Sobota/

Rudawa – Podłonie: (ul. Na Skarpie, ul. Wyspiańskiego, ul. o. Maksymiliana, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką, ul. Słoneczna,) godz. 9.00

Rudawa – Przymiarki: (ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej, ul. Konińskiego) godz.9.00

 

 

 

 

 

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: