Przeżywamy miesiąc sierpień, w którym podejmujemy abstynencję od alkoholu. Zachęcamy Róże Różańcowe do modlitwy  w intencji trzeźwości naszych rodzin.

Poniedziałek –  święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

Wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Z tej okazji uroczysta Msza św. w Brzezince o godz. 9.00. Zapraszamy do udziału w Eucharystii Ochotniczą Straż Pożarną, parafian, dzieci do sypania kwiatów.

Środa –  uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Piątek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

W poniedziałek (13 sierpnia br.) o godz. 19.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie (Msza Św., Różaniec, procesja eucharystyczna wokół kościoła, Apel jasnogórski). Prosimy o przyniesienie świec

W czwartek, 16 sierpnia br., wyruszy z parafii 127. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziś ostatnia szansa, aby się zapisać! Lista znajduje się na bocznym ołtarzu. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00. Nadanie bagaży o godzinie 5.30. Prosimy o zabranie chust lub koszulek z poprzednich pielgrzymek.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża NMP Wniebowziętej

Czwartek  – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Serdecznie dziękujemy parafianom z Kochanowa, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Kochanowa od pp. Nieć z Kochanowa.

Jest do nabycia prasa katolicka. W Gościu niedzielnym warto sięgnąć po artykuł o św. Maksymilianie oraz po reportaż o dopalaczach. Dostępne są również pozostałe czasopisma: Niedziela, Źródło i Arka.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszajmy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prosząc Boga o błogosławieństwo, życzymy miłego tygodnia.