Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła / 13. 10. 2019/

Dzisiaj, przeżywamy w naszej Ojczyźnie XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Jego organizatorem jest Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

Po Mszy Św. o godz.11.00 odbędzie się koncert pt. „Viva Polonia”. Wystąpi międzynarodowy Zespół Wokalny Śpiewanie bez Granic.

Dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

Poniedziałek – wspomnienie dowolne św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.
Środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
Czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Piątek – święto św. Łukasza.

W czwartek katecheza przy parafii dla młodzieży klasy VI Szkoły Podstawowej.
W piątek katecheza dla młodzieży bierzmowanej z klasy VIII Szkoły Podstawowej.
Spotkania rozpoczynają się nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża św. Józefa

W poniedziałek przypada święto Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela). Z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom naszej parafii, życząc im satysfakcji oraz sukcesów w procesie kształtowania serc i umysłów naszych dzieci.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie zostawiajmy sprzątania grobów na ostatnie dni października. Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.450 zł. Trwają prace remontowo – budowlane wokół kościoła i plebanii. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym to dzieło mówimy Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Młynki od p. Czesławy Miłek

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o mozaikach jezuity Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce. Niedziela – Wybory. W naszych rękach Polska. Źródło – 41 r. wyboru pp. Jana Pawła II. Cuda i łaski Boże – Pani Myślenicka.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.
Pragniemy pamiętać szczególnie o naszych nauczycielach z racji ich święta Komisji Edukacji Narodowej.