Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła /15.09.2019/

Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania. Będzie przebiegał pod hasłem: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz”.
Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej..

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła.
Środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Z okazji Tygodnia Wychowania zapraszamy w tym dniu na Mszę Św. o godz. 18.00 młodzież przygotowującą się do bierzmowania (klasa 6, 7, 8 szkoła podstawowa) oraz grupy modlitewne działające w naszej parafii na wspólną modlitwę.
Piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy.
Sobota – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

Poniedziałek – Róża MB z Góry Karmel
Czwartek – Róża św. Józefa
Sobota – Róża św. Rity
Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

W poniedziałek na Mszy Św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji ks. Roberta z okazji jego imienin. Życzymy solenizantowi błogosławieństwa Bożego w posłudze w naszej parafii. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

W sobotę po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy Zelatorów Żywego Różańca na spotkanie na plebanii.  Prosimy o obecność wszystkich Zelatorów.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów.

Od piątku nowa księga mszalna w kancelarii.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z ul. Zielonki i z domu kolejowego.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” – Dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany. Niedziela – Apokalipsa kresowego świata. Źródło – Droga w głąb siebie. Szlak św. Jakuba. Mały Gość

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.