Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela zwykła

Święto Ofiarowania Pańskiego  /02.02.2020/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic. Pragniemy dzisiaj pamiętać o naszych o siostrach Służebniczkach, z racji przypadającego ich święta – Dnia Życia Konsekrowanego. Przed kościołem ministranci kwestują na zakony klauzurowe. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o  godz. 12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) św. Błażeja, biskupa i męczennika

Środa  – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” po Mszy Św. o godz. 17.00. Zapraszamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.

Sobota – nabożeństwo w intencji Ojczyzny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu (godz. 17.30).

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne. Dawniej to nabożeństwo służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. W Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej.

Program nabożeństwa 40 – godzinnego: Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00  i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja według porządku:

I. Godz. 15.00

Rudawa – domy za cmentarzem; ul. Dunajewskiego, Bloki, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa

II. Godz. 16.00

Nielepice i Młynka

III. Godz. 17.00

Rudawa – Rynek; ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego

Dzisiaj w parafii św. Marcina w Krzeszowicach rozpoczyna się kolejny Kurs Przedmałżeński o godz. 16.00.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom od p. Janiny Nęcka.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o debacie na temat praworządności w Polsce.. Niedziela – Komu można odmówić Komunii św.?  Źródło – Radość Ofiarowania.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.