Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła / 08. 10. 2017/

Przeżywamy dzisiaj w naszej Ojczyźnie XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” Przed kościołem ministranci zbierają ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.
Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie na plebanii Rady Parafialnej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

Poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Czwartek – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
Piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
Sobota – wspomnienie św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy. W tym dniu przypada święto Komisji Edukacji Narodowej (Dzień Nauczyciela), z tej okazji, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom naszej parafii, życząc im satysfakcji oraz sukcesów w procesie kształtowania serc i umysłów naszych dzieci.

Niedziela – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

W poniedziałek i wtorek odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII i II gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.

W piątek 13 października br. o godz. 19.00 zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, a następnie odmówimy różaniec i udamy się w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Byłoby pięknym owocem 100 – lecia objawień Matki Bożej w Fatimie powstanie kolejnej róży różańcowej w parafii. Gorąco zapraszamy do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

W dniach listopadowych pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Ofiarujmy za nich Mszę Św. i modlitwę w wypominkach. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki listopadowe.
Wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii po Mszy Św. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych (najpierw imię, nazwisko). Kartki z wypominkami na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę. Na wypominki roczne składamy ofiarę, podobnie, jak na intencje Mszy Św. Przypominamy o posprzątaniu i uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych na cmentarzu.

Informujemy, że uroczysta Suma odpustowa ku czci Wszystkich Świętych zostanie odprawiona 31 października br. o godz. 18.00. Na tej Mszy Św. zostaną wprowadzone do kościoła relikwie św. Rafała Kalinowskiego.

Informujemy, że parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniach 16 i 17 listopada br. Zapisy chętnych w zakrystii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. Na sobotę zapraszamy rodziny z ul. Śląska  (lewa strona od Krzeszowic) od pp. Wąchal do krzyża.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym – co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła? Niedziela – Nie wypuszczaj różańca z rąk! Kieszonkowy informator o nowennie pompejańskiej. Źródło – Dzień Papieski  Cuda i łaski  Dominik

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.