Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła /0110.2017/

Przypominamy, że dzisiaj uroczyste chrzty dzieci o godz. 12.15. Spotkanie w salce dla rodziców młodzieży z klasy III Gimnazjum po Mszy Św. o 11.00. Nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy o godz. 17.00. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy swoją ofiarą wspierają prace podejmowane w naszym kościele.

Poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
Środa – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy a zarazem pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa oraz tych, które podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. Nielepice – Msza św. o 15.15
Piątek – wspomnienie św. Brunona, prezbitera. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Brzezinka – Msza św. o 15.15. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu w całej Polsce odmawiamy różaniec w ramach akcji „Różaniec do granic” polecając opiece Matki Bożej naszą Ojczyznę.
Plan modlitwy: godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci i młodzież; godz. 16.00 – modlitwa prowadzona przez Róże różańcowe; – godz. 17. 00 Msza Św. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Wtorek – Róża NMP Królowej Polski
Niedziela – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Informujemy, że od poniedziałku (tj. 2 października) wieczorna Msza Św. o godz. 17.00!!!

Od poniedziałku rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież, dorosłych, Róże różańcowe do uczestnictwa w Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym, które odprawiamy codziennie o godz. 16.3o. Ze wspólnotowym odmawianiem różańca w kościele w październiku związany jest odpust zupełny.

Zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie w niedzielę o godz. 16.00 na plebanii.
Katecheza dla młodzieży klasy III gimnazjum w piątek po Mszy Św. o godz. 17.00. Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią. Przypominamy kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy parafian o zadbanie oraz posprzątanie grobów swoich bliskich zmarłych. Przypominamy, że śmieci, szkło, wypalone znicze wrzucamy do kontenera a kwiaty naturalne, wieńce pozostawiamy obok kontenera. Przypominamy o obowiązku przedłużenie opłaty za miejsce na cmentarzu (opłata ważna 20 lat). Za tydzień kartki na wypominki.

W przyszłą niedzielę, –  jak co roku w Dzień Papieski  – odbędzie się zbiórka pieniędzy przy kościele, wspierająca program stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia„.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania rodziny z ul. Śląska (prawa strona w stronę „Graności”) od pp. Woźniak i Perlik do pp. Żurakowskich/

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności. Ponadto w Gościu o tym, ze powinniśmy płakać nad kościołami zamienionymi na restauracje. Niedziela – Polska opleciona różańcem. Artykuł o modlitwie różańcowej, która 7 października oplecie całą Polskę. Źródło – Maryja – Orędowniczka i Przewodniczka. Mały Gość – bezpłatny dodatek – audiobook z drugą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Arka – Sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Janusz Janowski z Nielepic, śp. Piotr Zwoliński z Rudawy, śp. Barbara Knapik z Rudawy, śp. Jerzy Wójcik z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.