Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła /15.10.2017 /

Jutro, 16 października przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. Papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
Wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Środa – święto św. Łukasza.
Piątek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej
Sobota– wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
Niedziela – wspomnienie św. Jana Pawła II.

W ubiegłą niedzielę podczas XVII Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 2.100 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiara została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Czwartek – Róża św. Józefa
Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie zostawiajmy sprzątania grobów na ostatnie dni października. Na wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii.

W poniedziałek (9 października br.) w obecności przedstawicieli Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie nastąpił komisyjny odbiór prac związanych z remontem kościoła, elewacji, jak i części drewnianej wieży kościoła. Zauważone przez komisje usterki zostaną naprawione w najbliższym czasie. Więcej informacji związanych z pracami remontowymi zostaną podane za tydzień, jak i też, informacje odnośnie odbytego spotkania Rady Parafialnej.

26 października br. w Rudawie zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane środki z akcji zostaną przekazane na misje.

W związku z planowaną kolejną edycją Grudniowej Niespodzianki organizowanej przez młodzież naszej parafii, prosimy o zgłoszenie osób, które z racji wieku, choroby czy innych okoliczności znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, aby można było im pomóc.

Zakończyliśmy w naszej parafii nabożeństwo fatimskie 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym nabożeństwie i podjęli zaproszenie do modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie. Szczególne podziękowania składamy Różom Żywego Różańca.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego /od p. Edmunda Gędłek do młyna/.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym – „W dni święte zamknięte’ – o handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. W dni powszednie warto u nich robić zakupy. Niedziela – Głos z nieba – 100 lat Fatma. Źródło – 100 – lecie Rycerstwa Niepokalanej. Jaś i Ola

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.