Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła /22.10.2017/

W dniu dzisiejszym z całym Kościołem obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania misyjne i w intencji misjonarzy. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godz. 17.3o.

Także w dniu dzisiejszym, o godz. 10.00 w Katedrze na Wawelu, nasz arcybiskup Marek Jędraszewski otrzyma paliusz z rąk nuncjusza, pobłogosławiony przez papieża Franciszka w dniu Św. Agnieszki. Otoczmy naszego arcypasterza serdeczną modlitwą.

Sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Na Mszy Św. o godz. 9.30 uroczyste Te Deum połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

Niedziela – Róża św. Jana Pawła II
Środa – Róża Matki Bożej Zwiastowania NMP
Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W najbliższy wtorek, w Bazylice Mariackiej w Krakowie o godz. 18.30, zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna za posługę ks. bpa Grzegorza Rysia w naszej archidiecezji, który jak wiemy, został mianowany przez papieża Franciszka Metropolitą Archidiecezji Łódzkiej.

Informujemy, że Msza Św. odpustowa w naszej parafii ku czci Wszystkich Świętych będzie celebrowana w wigilię tejże uroczystości 31 października br. o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie o. Leszek przeor Karmelitów z Czernej. Podczas tej Eucharystii nastąpi uroczyste wniesienie relikwii św. Rafała Kalinowskiego do kościoła.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie odkładajmy porządków na ostatnią chwilę, aby śmieci mogły być wywiezione z cmentarza. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii. Spowiedź przed odpustem w sobotę od godz. 16.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas nabożeństw różańcowych.

W najbliższy czwartek (26 października br.) o godz. 16.00 w Rudawie zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/AGD, RTV/. Zużyty sprzęt składamy od środy na Rynku / naprzeciw Remizy/. Elektrośmieci zostaną załadowane na samochód i odwiezione. Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie a uzyskane środki zostaną przeznaczone na projekty misyjne. Prosimy sołtysów, OSP do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki u osób starszych.

Dziękujemy parafianom z Rudawy którzy posprzątali kościół i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z Rudawy ul. Kolejowa (od p. Marii Wąchal).

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci. Niedziela – Chrześcijanie Europy, policzmy się! – I Między Narodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” obradujący w Częstochowie. Źródło – Mały Gość –
Pamiętajmy o zmianie czasu w najbliższą niedzielę.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Mieczysław Miłek z Brzezinki. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.