27 lutego Oaza Dzieci Bożych, ministranci, uczniowie z Kobylan wyruszyli w kolejną podróż. Tym razem pojechali do Zabrza i Chorzowa. W drodze do Zabrza autokar został zatrzymany w celu kontroli (był to ostatni dzień ferii zimowych dla kilku województw). Po dotarciu do Kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza dzieci i młodzież podzielili się na dwie grupy po 16 osób. Przed zjazdem do podziemi uczestnicy otrzymali kaski. Zjazd windą wielu przyprawił o ciarki. Zwiedzając kopalnię przewodnik – górnik pokazywał, jak funkcjonuje sprzęt, jaki wykorzystują górnicy do wydobywania węgla. Zaprowadził grupę w korytarz, w którym dosłownie nic nie było widać. Zwiedzanie zakończyło się po 2 godzinach po dojściu do kopalnianego baru. Tu dzieci mogły się posilić i zakupić pamiątki.

Z Zabrza udaliśmy się do Chorzowa, do Planetarium Śląskiego. O godzinie 15.00 wzięliśmy udział w seansie zatytułowanym Czy ktoś tam jest? Słowa te powtarzały się jak refren przy prezentacji poszczególnych planet i przestrzeni kosmicznej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: