Niedziela – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa B (31.12.2023)

Dzisiaj modlimy się w intencji naszych rodzin – aby były na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu, każda z nich stawała się „Domowym Kościołem”. Na Mszy Św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji Jubilatów, którzy w minionym roku obchodzili Złoty i Srebrny Jubileusz małżeński.

Nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17.30. Msza Św. z kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego o 18.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym. 

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Msze św. wg. porządku niedzielnego o godz. 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 18.00.

We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, doktorów Kościoła

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 17.30. Zapraszamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15. Rocznica święceń biskupich bpa Janusza Mastalskiego.

W piątek spowiedź  od godz. 17.00. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza Św. w kościele wg. porządku niedzielnego o godz. 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. Nielepice – 7.30, Brzezinka – 9.00. Taca przeznaczona na misje. Błogosławieństwo kredy i kadzidła. 

Z racji pierwszej soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie od godz. 17.00. Do modlitwy zaprasza Męska Róża Różańcowa.

W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Koniec okresu Narodzenia Pańskiego.

W styczniu nie odwiedzamy naszych chorych w domach.   

W piątek kancelaria nieczynna.

W przyszłą niedziele taca inwestycyjna.

Informujemy, że 6 stycznia br. (sobota) ulicami naszej parafii przejdzie ,,V Orszak Trzech Króli”. Orszaki przybędą  do kościoła z trzech stron parafii. Ruszamy o godz. 10.15 spod bloków w Rudawie (ul. Dunajewskiego), od stadionu LKS Orlęta Rudawa oraz od strony Pisar (plac zabaw). Szczegóły na plakatach i na FB parafii, Sołectwa Rudawa i OSP Rudawa. Podczas orszaku będą rozdawane korony i śpiewniki. Wystąpią Zespół Fonte i Wesołe Nutki. Zapraszamy parafian do licznego udziału i zamanifestowania swojej wiary. Mile widziane kolorowe stroje pasterzy, królów, aniołków itp. 

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła. Na  piątek do sprzątania naszej świątyni zapraszamy rodziny z Pisar od Dubia po obu stronach ul. Kasztanowej do Osiedla.

Taca z Pasterki na „Fundusz S.O.S” wyniosła 2.100 zł. a w drugi dzień świąteczny na Uniwersytet Św. Jana Pawła II 3. 900 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Prasa katolicka. Tygodnik Niedziela i Mały Gość. Na ołtarzu bocznym kreda i kadzidło (ofiara na misje).

                                                                                                                                                                

Ważne ogłoszenie. Wybory nowej rady parafialnej.

W związku z upływem kadencji dotychczasowej rady duszpasterskiej (parafialnej), w styczniu odbędą się wybory nowej rady. Szczegółowe informacje na temat wyborów, procedury zgłaszania kandydatów oraz samego głosowania zostaną podane na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. W skład rady duszpasterskiej wchodzą zarówno osoby konsekrowane, jak i świeccy, część członków rady jest wybierana przez proboszcza parafii, a część powinna pochodzić z wyboru. Ważne jest, by skład rady odzwierciedlał obraz parafii, a więc by zasiadali w niej przedstawiciele każdej miejscowości, osoby różnego stanu, różnych zawodów oraz w różnym wieku. Zachęcam do śledzenia ogłoszeń, zgłaszania kandydatur oraz uczestnictwa w głosowaniu /ks. Proboszcz/.

Drogim Parafianom!!! życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2024. Niech Święta Boża Rodzicielka Maryja, która jest patronką dzisiejszego dnia, ma w swojej opiece nas samych i nasze rodziny – niech uprasza dla wszystkich Boże błogosławieństwo na każdy dzień nowego roku. Do Siego Roku!

Plan kolędy (02.01.2024 – 13.01.2024)

Wtorek (02.01.2024)

1. Brzezinka /od pp. Gwizdała do pp. Marona (ul. Sportowa, ul Łanowa, ul. Majowa, ul. Krótka, ul. Słoneczna, ul. Krakowska) godz. 9.00

2. Pisary – Osiedle /do pp. Zdziech / (ul. Spacerowa, ul. Widokowa) godz. 15:00

Środa (03.01.2024)

1. Pisary – od p. Dobrzańskiego do końca w kierunku Rudawy / (ul. Dworska, ul. Lipowa, ul. Łąkowa, ul. Płk. Pisarskiego, ul. Sportowa, ul. Sosnowa, ul. Brzozowa, ul. Kolejowa) godz. 9:00

2. Niegoszowice / lewa strona od. pp. Pogan ( ul. Rudki, ul. Roztworowskich,  ul. Akacjowa, ul. Lipowa, ul. Zakątek, ul. Widokowa, ul. Ogrodowa) godz. 9.00

Czwartek (04.01.2024)

 1. Niegoszowice za ogrodem (ul. Ogrodowa) godz. 14:00

Piątek (05.01.2024)

1. Rudawa / Podłonie (ul. Na Skarpie, ul. Wyspiańskiego, ul. o. Maksymiliana, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką, ul. Słoneczna,) godz. 9.00

Poniedziałek (08.01.2024)

1. Rudawa / szosa prawa strona(ul. Śląska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska, ul. Krakowska, ul. Podhalańska) godz. 9.00

Wtorek(09.01.2024)

1. Niegoszowice – prawa strona /od p. Henryk Piwowoński Henryk do p. Grzegorz Piwowoński / ul. Roztworowskich, ul. Jana Kowalika, ul. Słoneczna, ul. Akacjowa/ godz. 14:00

2. Rudawa – Borek: (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski) godz. 15:00

Środa (10.01.2024)

1. Pisary – od Dubia / po obu stronach do p. Stanisławy Grela / (ul. Kasztanowa, ul. Dąbrówki, ul. św. Rocha, ul. Aroniowa, ul. Polna, ul. Siedlecka, ul. Słoneczna) godz. 9:00

2. Rudawa – Bloki: (ul ks. kard. Dunajewskiego) ul ks. kard. Dunajewskiego 70/1-8, 74/1-8, 72/1-8, 88; godz. 14:00

Czwartek (11.01.2024)

1. Rudawa Osiedle ul. Dunajewskiego  (lewa strona) i nowe bloki prawa strona. godz. 15:00

2. Młynka – Podborze godz. 13:00

Piątek (12.01.2024)

1.Młynka – od kamieniołomu godz. 13:00

Piątek (12.01.2024)

1.Młynka – od kamieniołomu godz. 13:00

2. Rudawa – Przymiarki: (ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej, ul. Konińskiego) godz. 15:00

Sobota (13.01.2024)

1.Rudawa – Baranówka (ul. Ks. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa) godz. 9:00

2. Rudawa – Domy za cmentarzem: (ul. Dunajewskiego, ul. 21 lipca, ul. Łanowa) godz. 9:00

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: