Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela zwykła B (21.01.2024)

Zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka w III niedzielę zwykłą wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

W liturgii Kościoła:

We środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. wieczornej).

W czwartek  święto nawrócenia św. Pawła, apostoła.

W piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu wypada XXIV Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę pierwsze nabożeństwo – 40 godzinne. Dawniej to nabożeństwo służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. W Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej.

Program nabożeństwa 40 – godzinnego: Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00  i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja według porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – domy za cmentarzem (ul. Dunajewskiego, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa i Bloki na ul. Dunajewskiego) Rudawa – domy pod plebanią (ul. Młyńska, ul. ul. Zakątek, ul Zarzecze). 

II. godz. 16.00  Nielepice i Młynka

III. godz. 17.00  Rudawa – Rynek (ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego) Rudawa – rek (ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich)

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela –  Róża św. Rity

Poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 „Spotkanie Opłatkowe” na plebanii dla grup modlitewnych działających w naszej parafii. Zapraszamy serdecznie do wspólnego kolędowania: Róże Żywego Różańca, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Kręgi Domowego Kościoła. Niech będzie to wspólna okazja do radości i budowania naszej więzi z Jezusem i parafią.

Od dzisiejszej niedzieli można zgłaszać kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej, którą wybieramy w parafii. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy do 28 stycznia, karty zgłoszeniowe w zaklejonych kopertach można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

Środa (24.01.2024):

Rudawa – Rynek (ul. Rynek, ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego /do mostu kolejowego/, ul. Polaczka) godz. 13.00

Czwartek (25.01.2024):

Rudawa – ul. Osiedlowa i ul. Olszynowa (ul. Osiedlowa 4, 14, 15, 16, 30, 34, 42, 43, 46, 47, 56, 56a, 59, 62, 65, 70, 75, 76, 89, 91, 105, 111, 113, 117, 129, 131, 139, 143, 147; ul. Olszynowa 32, 34, 36, 38;) godz. 14

Piątek (26.01.2024):

  1. Rudawa – domy pod plebanią (ul. Zakątek, ul. Zarzecze, ul. Młyńska) ul. Zakątek 10, 13, 14; ul. Zarzecze 7, 8, 17, 28, 30, 37, 43, 39; ul. Młyńska 1, 2, 3, 4/1, 4/2, 8, 10, 14) godz. 15.00
  2. Rudawa – ul. Widokowa 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 36, 38, 40 godz. 16.00

Kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy parafianom za miłe przyjęcie podczas kolędy, życzliwe uwagi i wspólną modlitwę. Niech Nowonarodzony Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławi wszystkim rodzinom odwiedzonym podczas kolędy.

Pragniemy serdecznie podziękować za złożone ofiary. Jak informowaliśmy część tych ofiar została przekazana na Bratnią Pomoc Caritas, Seminarium Duchowne w Krakowie i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy na renowację otoczenia kościoła.

Rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o kontakt w zakrystii kościoła.

Dziękujemy rodzinom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na Kościół. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Nachel do pp. Grzegorek.

Prasą katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” podejmuje temat opieki nad seniorami. Obalamy mit, ze umieszczenie osoby schorowanej w placówce musi oznaczać naruszenie IV przykazania. W Tygodniku Niedziela – ciekawy artykuł o likwidacji Funduszu Kościelnego przez premiera Tuska zatytułowany: Kościół, podatki i fake news. Dla dzieci: Mały Gość (nowy numer) a w nim dodatek – Guzik z Pętelką.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień. A szczególnie Przypominamy i zachęcamy do modlitwy w intencji naszych kochanych babć i dziadków z okazji ich święta. Życzymy im wszystkim  błogosławieństwa Bożego, zdrowia i życzliwości wnuków i wnuczek.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego z Radwanowic. Polecajmy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.       à

Ważna informacja odnośnie wyborów nowej Rady Parafialnej w parafii Rudawa.

1. W najbliższym czasie odbędą się wybory do rady parafialnej. Celem wyborów jest wyłonienie reprezentatywnej dla Parafii Rady Duszpasterskiej oraz zapewnienie możliwości udziału w wyborze jak najszerszej grupie parafian.

2. Od tej niedzieli można zgłaszać w zakrystii kandydatów. Zgłoszeń mogą dokonywać grupy parafialne oraz parafianie w liczbie co najmniej dziesięciu.

3. Karty do zgłaszania kandydatów można pobrać na bocznym ołtarzu lub ze strony internetowej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 stycznia, karty zgłoszeniowe w zaklejonych kopertach można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

4. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, będąca parafianinem i praktykującym katolikiem.

5. Głosowanie odbędzie się 3 lutego po Mszy Św. wieczornej oraz w niedzielę 4 lutego. Głosować można w kościele parafialnym po mszach oraz w kaplicach. Głosować mogą osoby po bierzmowaniu, nawet jeżeli nie ukończyły 18 roku życia oraz osoby pełnoletnie.

6. Szczegółowe zasady wyborów są umieszczone na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

7. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone 11 lutego.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: