Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela zwykła B (28.01.2024)

Dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo 40 – godzinne. Zapraszamy rodziny z poszczególnych rejonów parafii do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu wg. porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – domy za cmentarzem i Rudawa – domy pod plebanią

II. godz. 16.00  Nielepice i Młynka

III. godz. 17.00  Rudawa – Rynek i Rudawa – rek

Przypominamy, że „Spotkanie opłatkowe” na plebanii rozpocznie się o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnego kolędowania: Róże Żywego Różańca, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Domowy Kościół. Bądźmy razem, dajmy sobie okazję do bycia ze sobą.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

W środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej w intencji nowych powołań w Kościele grupy modlitewne w parafii a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek święto Ofiarowania Pańskiego a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 (Brzezinka Msza Św. o godz. 17.00, Nielepice Msza Św. o godz. 18.00). Poświęcenie gromnic. Spowiedź od godz. 17.00. (Przypominamy o spowiedzi dzieciom z klasy czwartej Szkoły Podstawowej, jak i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania). Przed kościołem ministranci będą kwestować na rzecz zakonów kontemplacyjnych.                                  

W sobotę odwiedziny chorych w parafii (od godz. 9.00). Chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. W tym dniu kolejne nabożeństwo 40 – godzinne wg. porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – Zamek (ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Polaczka) i Rudawa – domy przy szosie

(ul. Śląska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska);

II. godz. 16.00 Niegoszowice i Kochanów;

III. godz. 17.00 Rudawa – Baranówka (ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa) i Rudawa – Borek (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski).

Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Sobota – Róża NMP Królowej Polski

W piątek obchodzimy w Kościele 28. Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętamy i modlimy się szczególnie za nasze siostry Służebniczki. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe.

W Polsce jest ok. 1300 sióstr klauzurowych, które poświęciły swoje życie modlitwie za Kościół i za ciebie!

Przedszkole Sióstr Służebniczek rozpoczyna zapisy na nowy rok szkolny. Siostry zapraszają wszystkich chętnych rodziców  dzieci, które w tym roku ukończą 3 lata. Zapisy będą od 1 do 9 lutego 2024 r.

W niedzielę rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w parafii św. Marcina w Krzeszowicach o godz. 16.00.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Przypominamy, że dzisiaj upływa termin zgłaszania kandydatów do Rady Parafialnej. Zgłaszać mogą wspólnoty działające przy parafii oraz grupy parafian. Karty zgłoszeniowe znajdują się na bocznym ołtarzu. Za tydzień odbędzie się głosowanie. Oddać głos będzie można po Mszy Św. wieczornej w sobotę oraz w niedzielę po Mszach Św.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od p. Korbiel do pp. Rusinek.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy parafianom za miłe przyjęcie podczas kolędy, życzliwe uwagi i wspólną modlitwę. Niech Nowonarodzony Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławi wszystkim rodzinom odwiedzonym podczas kolędy. Pragniemy serdecznie podziękować za złożone ofiary. Jak informowaliśmy część tych ofiar została przekazana na Bratnią Pomoc Caritas, Seminarium Duchowne w Krakowie i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o kontakt w zakrystii kościoła.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” świeccy katecheci zabierają głos w dyskusji o ograniczeniu lekcji religii w szkołach. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „Wolność nie jest przywilejem ale prawem”. Dla dzieci Mały Gość i Staś.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. +Jan Woźniak z Nielepic, śp. +Kazimiera Mucha z Rudawy,           śp. + Amelia Kuternoga z Dubia. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: