Ogłoszenia duszpasterskie – Święto św. Szczepana /26.12.22/

Dzisiaj, drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Przypominamy, że Mszy Św.  o godz. 18.00 nie będzie.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – święto Jana Apostoła i ewangelisty. Błogosławieństwo wina.

Środa – święto Świętych Młodzianków, Męczenników

Piątek – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Sobota – wspomnienie św. Sylwestra, papieża (Sylwester). Ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory o godz. 16.30. Msza Św. z kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym. 

Niedziela – uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). W tym dniu przypada 56. Światowy Dzień Pokoju. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne. Przed kościołem kwesta na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II (Centrum Jana Pawła II).

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznego wystroju naszej świątyni: za przygotowanie szopki siostrze Renacie, siostrze Katarzynie, Panu kościelnemu, Panu Krzysztofowi Seremakowi, Panu Andrzejowi Korzyckiemu, Panu Zbigniewowi Kurnikowi i tym wszystkim, którzy pomagali w kościele. Dziękujemy sprzątającym rodzinom z Rudawy. Wyrazy podziękowania składamy dla Ks. Roberta i Ks. Piotra za trud duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia naszych dzieci na tegorocznych roratach.

W piątek kancelaria parafialna nie czynna!!! Ważne sprawy prosimy zgłaszać po Mszy Św o godz. 6.30.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę do sprzątania zapraszany kolejne rodziny z Rudawy ul. Legionów Polskich (od pp. Kurnik) i ul. Wyspiańskiego.  

Jeszcze raz przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001

Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:

Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie

Rynek 5

32-064 Rudawa

Bank Spółdzielczy Krzeszowice

Nr konta: 62861200030010000201540001

W tym tygodniu rozpoczynamy w parafii wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą

Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o sprawach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności.

Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej. Dziękując wszystkim za składane ofiary przy tej okazji, przypominamy, iż część ich przekazywana jest na Kurię, bratnią pomoc kapłańską, seminarium duchowne, Caritas i misje.

Plan kolędy:

27 .12. 2022 r. (Wtorek)

Nielepice – od szkoły

(ul. Pogodna, ul. Długa, ul. Sosnowa. Ul. Klonowa, ul. Konwaliowa, ul. Stroma,  ul. Źródlana) godz. 9.00

28 .12. 2022 r. (Środa)

1. Nielepice – Kmiecie

(ul. Świerkowa, ul. Kmieci, ul. Widokowa, ul. Akacjowa, ul. Długa, ul. Pod Skałą, ul. Aleja Brzozowa, ul. Słoneczny Stok, ul. Słoneczna) godz. 9.00

2. Brzezinka – od pp. Gwizdała do pp. Marona

(ul. Sportowa, ul Łanowa, ul. Majowa, ul. Krótka, ul. Słoneczna, ul. Krakowska) godz. 9.00

29.12. 2022 r. ( Czwartek)

1.Nielepice – Perdzina

(ul. Kwiatowa, ul. Kalinowa, ul. Kasztelańska, ul. Długa, ul. Ogrodowa, ul. Cicha) godz. 9.00

2. Brzezinka – od państwa Kocjan

(ul. Krakowska, ul. Zachodnia, ul. Widokowa) godz. 9.00

3. Niegoszowice – lewa strona cz. II (od pp. Lewandowskich do p. Alicji Tarkowskiej)

(ul. Lipowa, ul. Zakątek, ul. Widokowa ) godz. 13.00

30.12.2022 r. (Piątek)

1. Nielepice – doły i środek wsi

(ul. Ruczaj, ul. Dębowa, ul. Nad Wąwozem, ul. Leśna, ul. Długa, ul. Św. Jana Pawła II) godz. 9.00

2. Brzezinka – od Więckowic ( ul. Akacjowa, ul. Zarzecze, ul. Radosna) godz. 9.00

3. Niegoszowice – prawa strona (od p. Henryk Piwowoński Henryk do p. Grzegorz Piwowoński)

(ul. Roztworowskich, ul. Jana Kowalika, ul. Słoneczna, ul. Akacjowa) godz. 13:00

02.01.2023 r. (Poniedziałek)

1. Pisary – od p. Dobrzańskiego (do końca w kierunku Rudawy)

(ul. Dworska, ul. Lipowa, ul. Łąkowa, ul. Płk. Pisarskiego, ul. Sportowa, ul. Tomasza Wojtasa, ul. Brzozowa, ul. Kolejowa) godz. 9.00

2. Brzezinka – od kościoła /od pp. Gościej do p. Śliwińskiej/

(ul. Kościelna, ul. Krzemionki, ul. Spacerowa, ul. Turystyczna, ul. Krakowska) godz. 15.00

3. Niegoszowice – lewa strona cz. I (od. pp. Pogan do pp. Lipiarskich) ( ul. Rostworowskich ul. Rutki, ul. Akacjowa,) godz.12:00

03.01.2023 r. (Wtorek)

1. Niegoszowice – za ogrodem

(ul. Ogrodowa) godz. 13.00

2. Młynka –  (Podborze) godz. 15.00

04.01.2023 r. (Środa)

1. Pisary – /od pp. Hrabia do pp. Buniak / (ul. Płk. Pisarskiego, ul. Kamienna, ul. Krótka,                 ul. Spokojna, ul. Zakątek, ul. Akacjowa) godz. 9.00

2. Niegoszowice  – ul. Lipowa (osiedle) godz. 15.00

05.01.2023 r. (Czwartek)

Rudawa – domy za cmentarzem (ul. Dunajewskiego, ul. 21 lipca, ul. Łanowa) godz. 14.00

07.01.2023 r. (Sobota)

1. Rudawa – ul. Osiedlowa: (ul. Osiedlowa, ul. Olszynowa) godz. 13. 00

2. Rudawa – Borek  (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski) godz. 9:00

Wójt gminy Zabierzów informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowe planu zagospodarowania przestrzennego sołectwa Brzezinka wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicach informacyjnych Urzędu Gminy Zabierzów oraz na tablicach ogłoszeń w sołectwie Brzezinka.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: